
Vežite se, polijećemo: Zdenek Zeman juriša sa četvoricom Hrvata!
Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 18.07.15. | 13:29
Zemanlandia s hrvatskim obrisima u Luganu...
Legendarni Zdenek Zeman ovog ljeta preuzeo je Lugano. Odmah po dolasku u novog švicarskog prvoligaša, ostao je bez ponajboljeg igrača. Hrvatski veznjak Marko Bašić, nekoć velika nada Dinama, godinama je bio prvo ime Lugana, što mu je donijelo transfer od 500.000 eura u najtrofejniji švicarski klub Grasshopper.
Kao svojevrsnu zamjenu Zeman je uzeo Domagoja Pušića iz Rijeke, a uskoro je doveo i otpisanog Hajdukovca Gorana Jozinovića. Hrvatska kolonija u Luganu dodatno se povećala ovih dana. Stigla su još dvojica, za 200.000 eura kupljen je Rijekin Antonini Čulina, a od Spezije je posuđen bivši mladi hrvatski reprezentativac Niko Datković, koji je također ponikao na Kantridi.
Zeman će tako u svom ludom sistemu igre „za gol više“ iduće sezone jurišati sa četiri Hrvata. Datkovićem u srcu obrane, Jozinovićem na lijevom boku, te Pušićem i Čulinom u veznom redu. Lugano se poslije 13 godina vratio u elitni rang, a prva utakmica čeka ih sutra kod St. Gallena. Nema sumnje, simpatizera će imati i u Hrvatskoj. Što zbog naših nogometaša, što zbog jednog od posljednjih nogometnih romantičara.
Inače, spomenimo da je Zeman i u Švicarskoj ostao vjeran svojoj filozofiji forsiranja mladih nogometaša. Doveo je desetak novih igrača, niti jedno poznato ime, a najstariji među njima je 27-godišnji napadač Patrick Rossini pristigao iz Zuricha.
(Foto: Action Images)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Stolni Tenis
Ragbi
Dota
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.