.jpg.webp)
VIDEO Utakmica dostojna četvrtfinala: Bayern preokretom slavio i u Münchenu i ušao među četiri najbolja!
sri. 15.04.26. | 22:58
Istinski spektakl na Allianz Areni
Spektakl, spektakl, spektakl! Ne postoji druga riječ kojom bi se utakmica u Münchenu opisala. Iako drugo poluvrijeme nije bilo atraktivno prvih 45 minuta, vidjeli smo šest pogodaka u 90 minuta. Podijelili su ih jednako (3-3), a to znači, nakon trijumfa na Santiago Bernabeuu Bayerna (2-1), da je bavarski sastav novi polufinalist elitnog klupskog europskog natjecanja. Lovorike idu Luisu Diazu, koji je u 88. minuti prekrasno zabio za izjednačenje i tako okrunio jedno sjajno izdanje, da bi Olise zabio za slavlje i u ovoj utakmici u posljednjim sekundama.
Da će biti oku ugodno, nagovijestila je već 35. sekunda. Kimmich je odigrao povratnu loptu prema Neueru. Iskusnom vrataru se potkrala greška kao kakvom junioru. Uputio je loptu točno u noge Gülera, a turski veznjak je lako pogodio praznu mrežu za rano, rano vodstvo.
Nije Bayern stao, već je krenuo u totalnu ofenzivu, a nagrada je došla samo pet minuta kasnije. Luis Diaz je izborio udarac iz kuta, kojeg je izveo Kimmich. Njemački veznjak je ubacio na tri metra. Sav je fokus bio na Kaneu, a lopta je njega preskočila. Lunin je zaplivao, a Pavlović glavom pogodio praznu mrežu za brzo izjednačenje.
Nije Real nikako briljirao nakon primljenog pogotka. Dojam je da je Bayern, preko Olisea i Kimmicha u 25., odnosno 27. minuti, bio bliže pogotku. Pa ipak, po loptu u mrežu je morao Neuer. Real je dobio slobodni udarac nakon što je navodni prekršaj u zračnom duelu napravio Laimer. Namjestio se ponovno Güler i prekrasno preciznim udarcem svladao njemačkog vratara. Iako je udarac pogođen, dojam je da je Neuer ipak mogao malo bolje reagirati u 29. minuti.
Razmak je bio dvije minute duži, ali je epilog bio isti. Novo izjednačenje. U začetku akcije, Stanišić je odradio slalom po desnoj strani i silovito pucao. Lunin je to obranio. U nastavku, loptu je konačno smirio Kimmich i odigrao ponovno desno. Glavom je hrvatski bek vratio prema Oliseu. Srušio ga je Mendy, a ničiju loptu je ulovio Upamecano, koji je precizno naciljao Kanea, koji je zabio svoj 55. pogodak sezone.
Bačenu rukavicu prihvatio je Mbappe. Kane je loše primio loptu i ona se odbila do Gülera, koji je produžio prema Viniciusu. Probio je Brazilac lijevu stranu pa pravovremeno poslao na drugu stranu, gdje je sam bio Mbappe i situacije jedan na jedan, poput ovakve, on ne promašuje i u 42. minuti je ponovno vratio prednost Realu. Bunio se Kompany zbog ranijeg starta na Stanišiću, koji je ostao ležati, a u drugo poluvrijeme nije ni ušao. Valjda nije neka ozljeda...
Uvijek Bayern igra na pogodak više, a to su pokazali i u drugom poluvremenu. Ni minutu nakon početka, prijetio je Luis Diaz, a loptu koja je išla u malu mrežu blokirao je Bellingham i tako zaustavio početni nalet Bavaraca. Upravo je Kolumbijac bio i najopasniji. Naciljao je bivšeg suigrača, Trenta Alexadnera-Arnolda i u izolaciji, u pravilu, prolazio uspješno. Imao je u 63. minuti okruniti to, ali se sapleo s loptom i Bellingham ju je izbio.
Drugo poluvrijeme nije ponudilo uzbuđenje kao ono prvo. Ipak se igrala brzina niže, s ciljem zatvaranja. Arbeloa je to napravio ubacivši Camavingu. Pokušavao je Real kroz kontre i polukontre, ali je Bayern njihove akcije sjekao već u začetku visokim pritiskom. Teško je disala obrana gostiju u drugom poluvremenu, ali nije bio Bayern učinkovit kao što je u domaćem nogometnom prvenstvu.
Dobio je Bayern svojih pet minuta. Camavinga je prekršajem zaustavio Kanea, Vinčić je izvukao drugi žuti karton i isključio Francuza iz utakmice. Kazna je stigla dvije minute kasnije. Luis Diaz je probio lijevu stranu i odigrao dupli pas s Musialom. Njemački veznjak mu je loptu ostavio na pladnju i nakon minimalnog odbijanca od Militaa, Kolumbijac je zabio prekrasan pogodak za 3-3 u 88. minuti. Utakmica je nakon toga mirno privedena kraju, uz još jedan pogodak Olisea i Bayern je ušao među četiri najbolje momčadi Europe.
Bayern - Real Madrid 4-3
Strijelci: 0-1 Güler (1.) 1-1 Pavlović (6., Kimmich), 1-2 Güler (29.), 2-2 Kane (39., Upamecano), 2-3 Mbappe (42., Vinicius), 3-3 Luis Diaz (87., Musiala), 4-3 Olise (90.+4).
Pogotke pogledajte OVDJE. (Arena sport)
Stadion: Allianz Arena (München).
Glavni sudac: Slavko Vinčić. Pomoćnici: Tomaž Klančnik, Andraž Kavčič. Četvrti sudac: David Šmajc (svi Slovenija). VAR: Pol van Boekel. AVAR: Dennis Higler (oba Nizozemska).
Žuti kartoni: Militao, Rüdiger, Camavinga (Real Madrid).
Crveni kartoni: Camavinga (85., Real Madrid - drugi žuti karton).
Bayern München (4-2-3-1): Neuer - Stanišić (46. Davies), Upamecano, Tah, Laimer - Kimmich, Pavlović - Olise, Gnabry (61. Musiala), Diaz – Kane. Trener: Vincent Kompany.
Real Madrid (4-2-3-1): Lunin - Alexander-Arnold, Rüdiger, Militao, Mendy - Valverde, Bellingham – Brahim Diaz (62., Camavinga), Güler, Vinicius Jr - Mbappe. Trener: Alvaro Arbeloa.
Tijek utakmice:
.jpg.webp)






.jpg.webp)
.jpg.webp)






