.jpg)
Talijanski meni sa hrvatskim sastojcima: Perišić, Brozović, Badelj, Pandur, Kalinić otvorili Serie A (VIDEO)
Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 21.08.21. | 20:18
Serie A će i ove sezone plesati na domaći pogon
Uz start u 18:30, otvorena su prva dva susreta talijanske Serie A. Europski reprezentativni prvaci otvaraju još jednu sezonu vrhunskog, točnije, sve boljeg nogometa na slavnoj “čizmi”. Već godinama veliki broj domaćih igrača nastupa u susjednoj nam Italiji, pa smo tako danas, u samo dva susreta, ispratili nastupe petorice Hrvata. Inter je ugostio Geonu i pobijedio 4:0 dok je Sassoulo očitao nogometnu lekciju Hellasu pobijedivši 2:3
Pogledajte sve Germanijine tečajeve za prvo kolo Serie A
Pošto je Inter branitelj naslova, s njima ćemo i otvoriti. U goste na Giuseppe Meazzu su stigli nogometaši Genoe. Njihove boje brani samozatajni Milan Badelj, dok za domaće i dalje nastupaju naši Ivan Perišić i Marcelo Brozović. Da će ovo biti jednosmjerna milanska ulica pobrinuli su se Škriniar i Calhanoglu. Prvo je turski reprezentativac ubacio loptu Slovaku nakon kornera za 1:0 (pogodak OVDJE) a samo deset minuta kasnije već je bila “dvojka” na semaforu. Milanski “izdajnik” ovog je puta sam riješio posa krasnim pogotkom s preko 20 metara udaljenosti od vratiju. Pogledajte ga OVDJE. Za 3:0 postavio je Vidal i tako ispratio Geonu na doradu ususret drugom kolu,
Među strijelce se stigao upisati i Edin Džeko. Novi igrač Intera je začinio svoj prvenstveni debi u plavo-crnom dresu lijepim pogotkom glavom. Pronađite ga OVDJE. Spomenimo kako se među strijelce u prvom poluvremenu mogao upisati i Perišić, no njegovo utrčavanje je bilo prebrzo, gol je ponište, sudac je svirao zaleđe. Poništeni pogodak Perišića pronađite OVDJE.
S druge strane, Verona se ne može pohvaliti s dobrim ulaskom u sezonu. Pandur je vadio loptu iz mreže čak dva puta do poluvremena. Istina, takvom scenariju je kumovao i crveni karton Velosa pred kraj prvog poluvremena. Ipak, moramo biti pošteni, Sassouolo je bio bolji i prije crvenog kartona. Školsku akciju i fenomenalnu egzekuciju Raspadorija za 1:0 pronađite OVDJE. Slična, ako ne i ista situacija za 2:0. Strijelac je Đuričić, a Verona je opet ispala u obrani.
Kasnije su igrači Verone uspijeli smanjiti na 1:2 preko jedanaesterca koji je realizirao Zaccagni. Sve se pokazalo uzaludnim jer je Sassoulo svega pet minuta kasnije opet povećao svoje vodstvo i tako postavio konačnih 1:3. Strijelac predivnog gola je Traore, usotalom, pogledajte i sami OVDJE. Konačnih 2:3 i samo utješan poraz za Veronu postavio je Zaccagni u sudačkoj nadoknadi.
Novi trener Eusebio Di Francesco ima težak zadatak posložiti Magnanija, Ceccherinija i ostale novopridošle obrambene igrače jer ovako jednostavno – ne ide.
1. kolo Serie A:
Inter – Genoa 4:0
Verona – Sassuolo 2:3
Empoli - Lazio, 20:45
Torino - Atalanta, 20:45
nedjelja
Bologna - Salernitana, 18:30
Udinese - Juventus, 18:30
Roma - Fiorentina, 20:45
Napoli - Venezia, 20:45
Cagliari - Spezia, 18:30
Torino - Atalanta, 20.45
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Kriket
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.