Kristina Stedul Fabac/PIXSELL

Sudac zamalo pokvario slavlje Šimunićevih izabranika

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 23.03.22. | 14:04

Momčad predvođena Bayernovom uzdanicom Gabrielom Vidovićem porazila je vršnjake s Islanda

Izabranici Josipa Šimunića slavili su u Karlovcu s 2:1 protiv U-19 selekcije Islanda u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2022. Selekcija koju vodi legendarni Vatreni bila je veći dio susreta bolja momčad, a predvođeni Bayenovom uzdanicom Gabrielom Vidovićem došli su do vrijedna tri boda.

Vidović je dva puta asistirao, prvi put kod gola za vodstvo u 13. minuti kojeg je postigao Luka Stojković. Drugi put dodao je Ivanu Cvijanoviću u 75. minuti za gol za pobjedu. Mogla je razlika biti veća kad je Vidović proigrao Niku Raka kojeg u kaznenom prostoru ruši obrana Islanda, a s druge strane zabija Ivan Šaranić. No sudac ne priznaje zgoditak i pokazuje na bijelu točku. Izvođenje je preuzeo Bartol Barišić čiji pokušaj brani vratar Islanda.

Za Islanđane jedini zgoditak na susretu zabio je Ari Sigurpalsson u 65. minuti.

Pred Šimunićevim izabranicima još su ogledi s Rumunjskom i Gruzijom koji se igraju 26. ožujka i 29. ožujka. Ako osvoje grupu plasirat će se na Euro U-19 u Slovačkoj koji počinje u lipnju.