Subašić skrivio penal, PSG upisao prvu pobjedu

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 18.08.14. | 09:49

PSG u drugom kolu francuskog prvenstva nije dopustio iznenađenje kao na otvaranju ovog natjecanja. S 2:0 je na Parku prinčeva pariški klub bio bolji od Bastie.

Ovaj put u glavnoj ulozi za momčad PSG nije bio Zlatan Ibrahimović, no momčad Laurenta Blanca upisala je pobjedu rezultatom 2:0. Prvi pogodak za Parižane dao je Lucas Moura u 26., a konačni rezultat je postavio Cavani u 57. minuti.

Monaco našeg Danijela Subašića doživio je uvjerljiv poraz u Bordeauxu, a domaćini su sva 4 pogotka postigli u drugom dijelu. Monaco je u vodstvo došao u zadnjoj minuti prvog poluvremena preko Berbatova. Izjednačio je Rolan u 48., a domaćine je u vodstvo doveo Sala u 61. minuti. Pet minuta kasnije Rolan postiže svoj drugi pogodak na utakmici, a konačni rezultat postiže Khazri u 75. minuti iz novog jedanaesterca kojeg je skrivio naš Subašić nakon katastrofalne pogreške obrane Monaca. Našem reprezentativcu ne može se zamjeriti taj start na Khazriju, a kod prva tri pogotka bio je nemoćan.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Rennes i Evian. Završilo je 6:2 za domaćine, a zanimljivo zvuči podatak da su na toj utakmici golove postizala 4 igrača: po dva su za Rennes dali Toivonen, Mexer i N'Tep dok je autor dva gola za Evian bio Wass.

Rezultati 2. kola francuskog prvenstva:

PSG – Bastia 2:0 (Lucas Moura 26', Cavani 57')
Lens – Guingamp 0:1 (Douniama 90')
Lorient – Nice 0:0
Metz – Nantes 1:1 (N'Gbakoto 12'/Veretout 2')
Rennes – Evian 6:2 (Toivonen 6', 57', Mexer 39, 43', N'Tep 76', 87'/Wass 35', 83')
Toulouse – Lyon 2:1 (Akpa Akpro 10', Ben Yedder 45'/Lacazette 75')
Bordeaux – Monaco 4:1 (Rolan 48', 66', Sala 61', Khazri 75'/Berbatov 45')
Marseille – Montpellier 0:2 (Mounier 18', Sanson 68')
St.Etienne – Reims 3:1 (Gradel 60', Monnet-Paquet 70', Erding 81'/Perrin-ag 27')