.png.webp)
Šafarić ima privilegij rotacije, Sopić mora s onima koje ima na raspolaganju
Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 03.12.25. | 08:13
U Varaždinu se igra osmina finala Kupa u kojoj Varaždin dočekuje Osijek (18.00 sati)
Prolaz među osam najboljih u borbi za Rabuzinovo sunce u međusobnom će dvoboju tražiti Varaždin i Osijek. S početkom u 18 sati, na stadionu Varteksa uz arbitriranje Duje Strukana i prijenos na MAXSPORT televiziji, čeka nas utakmica koja se očekuje s dijametralno suprotnim raspoloženjem u oba tabora.
I dok domaćini mirno plove zacrtanom rutom, Osijek je u sve većim problemima. Od posljednjeg mjesta dijeli ih tek bolji međusobni omjer s Vukovarom a lista ozlijeđenih je sve veća. Na koncu se ispostavilo kako je vijest Germanijaka o teškoj ozljedi Šopova bila točna pa je bugarski reprezentativac završio sezonu. Još uvijek nema Vrbančića, Mikolčića, Živkovića, Farkaša i Tourea. Matković i Mersinaj nisu još dosegli optimalno stanje pa je Sopić osuđen na “dječji vrtić” koji će čekati priliku na klupi, bez opcije da odmori nekoga iz udarnog sastava.
No, ima tu i pozitivnih stvari. Recimo, Ivan Barić je u posljednjem kolu HNL-a upisao svoj prvi start u dresu Osijeka.
“Varaždin je dobra ekipa i bit će nam teško ali nema kalkulacija jer nema niti popravnog za ove utakmice. Moramo se bacati na glavu i sve učiniti da prođemo. To je jedina opcija”, prenio je stav gostujućeg tabora mladi Barić koji se nada da će dobar rezultat u Varaždinu biti okidač za Osijek u naredne tri utakmice koje igraju kod kuće.
I on će iz aktualne situacije pokušati izvući ono pozitivno poput činjenice da zbog ozljeda priliku dobivaju mladi igrači poput njega.
“Moramo svakim danom raditi najbolje što možemo i davati sve od sebe kako bi zadobili poštovanje starijih suigrača i trenera. Sretan sam što trener vjeruje u mene, što prenosi pozitivnu energiju na nas. Jako puno mogu naučiti od njega”, zaključio je Barić.
S druge strane, Nikola Šafarić ima privilegij da može rotirati, odmoriti neke iskusne igrače a priliku dati onima koji čekaju...
“Malo smo se podignuli, zadovoljniji smo tom fazom napada nego prošle godine, ali nekad znamo zaštekati u defenzivi”, rekao je trener Varaždina koji je naglasio da je utakmica u Splitu utjecala na samopouzdanje cijele momčadi.
“Cijelo vrijeme govorim da smo dobra momčad, da jednostavno svaku utakmicu moramo biti maksimalno koncentrirani i pripremljeni. Jako je mala razlika između momčadi u ligi pa će tako biti i u ovoj utakmici s Osijekom”.
Što se rotacija tiče, Šafarić će dati priliku nekim novim imenima poput vratara Silića koji je branio protiv Gaja u Kup utakmici.
“Naporno radim i treniram. Cilj mi je steći kontinuitet i strpljivo čekam svoju šansu. Protiv Osijeka sam branio dva puta, ali još ih nisam pobijedio. Tradicija postoji da se ruši”, s dozom optimizma poručio je Josip Silić.
Očekivani sastavi:
Varaždin (4-2-3-1): Silić - Jovanov, Tepšić, Barać, Begonja - Puclin, Marina - Abdullazada, Mamić, Tavares - Dabro
Osijek (4-1-4-1): Malenica - Guedes, Jelenić, Mkrtčjan, Jurišić - Babec - Bukvić, Čolina, Petrušenko, Omerović - Jakupović

.png.webp)












