Potop klubova iz regije, Bursaspor razočarao, Krasnodar najuvjerljiviji

Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 25.07.14. | 10:40

Dok su sva tri hrvatska predstavnika izborila nastup u trećem pretkolu Europske lige, ostali klubovi iz regije nisu bili tako uspješni. Dalje su prošli samo Sarajevo i Metalurg, a ispala su 3 srpska kluba, po dva iz BiH i Slovenije te Budućnost iz Podgorice.

Nakon što je Sarajevo dominiralo prvu utakmicu na svojem terenu, ali su s 1:0 izgubili od Haugesunda, u uzvratu su izabranici Abdullaha Ibrakovića bili efikasniji. Stojčev u 21. i Okić u 36. minuti doveli su Sarajevo u vodstvo. Haugesund je preko Seme u 47. minuti smanjio rezultat, a konačnih 3:1 postavio je svojim drugim pogotkom Okić u 82. minuti. Široki Brijeg je na Pecaru donio solidni 1:2 iz prve utakmice protiv Mlade Boleslav i nadali su se da bi mogli izboriti dvoboj s Lyonom, no Česi nisu tako mislili te su ubilježili uvjerljivih 4:0 za prolazak u sljedeći krug. Još u srijedu iz natjecanja je ispao Željezničar i to na dramatičan način. Nakon 0:0 u Skopju protiv Metalurga, Željezničar je u uzvratu sve do sudačke nadoknade vodio s 2:1 da bi onda Krstev postigao gol i odveo Makedonce u sljedeći krug.

Čukarički je odigrao dobru utakmicu u Salzburgu i pobijedio Grödig s 2:1, ali je očajna utakmica prošlog tjedna i poraz od 4:0 na svojem terenu uzrokovala ispadanje srpskog kluba. Vojvodina je bila na domak iznenađenja. Nakon što su s 4:0 poraženi od Trenčina u prvoj utakmici, jučer su na domaćem terenu slavili s 3:0 s time da je konačan rezultat postavljen u 68. minuti. No, 22 minute nije bilo dovoljno da Vojvođani postignu i četvrti pogodak te tako izbore produžetke. Ni treći srpski klub, Jagodina, nije uspio proći u sljedeću rundu. Nakon odličnih 0:0 iz prve utakmice protiv Cluja, Jagodina je na Gradskom stadionu izgubila s 1:0, a sreću Rumunjima donio je Guima u 81. minuti.

Pravi debakl doživio je Koper. Nakon što su u Azerbajdžanu s 2:1 pobijedili Neftci, dobar rezultat su prokockali na domaćem terenu gdje su izgubili s 2:0. Gorica je pak svoju šansu izgubila još u Norveškoj gdje je s 4:1 izgubila od Moldea. U uzvratu je bilo 1:1 s time da su Norvežani u 49. poveli preko Agnalda, a Jogan je 14 minuta kasnije zabio za konačnih 1:1.

Podgoričku Budućnost prolaza je koštala prva utakmica odigrana u Podgorici prije tjedan dana. Tada je ciparska Omonia slavila s 2:0, a u uzvratu na Nikoziji bilo je bez pogodaka.

Razočaranje svojim navijačima je priredio Bursaspor. Nakon 0:0 na domaćem terenu protiv Chikhure istim rezultatom je završila i utakmica u Poljskoj. Ni produžeci nisu donijeli pobjednika pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje su Turci pokazali potpunu nekoncentriranost te su izgubili s 4:1. Škotski Aberdeen uspio je proći dalje iako je prošlog tjedna odigrao tek 0:0 protiv Groningena. Međutim, Nizozemci na svojem terenu nisu uspjeli doći do pobjede te je Aberdeen s 2:1 prošao dalje. Zulte Waregem iz Belgije slavio je i u drugoj utakmici protiv poljske Zawisze. Nakon 2:1 na domaćem terenu prošlog tjedna, jučer je u Bydgoszczu bilo 3:1 za Belgijance.

Spomenimo i da je najuvjerljiviji prolaz ostvario Krasnodar. Oni su u u uzvratu s 5:0 pobijedili Sillamae, a kako je u Estoniji bilo 4:0, Rusi su s ukupnih 9:0 prošli u sljedeći krug.