.jpg.webp)
Osijek izlazi iz krize, drugi trijumf u nizu stigao na Aldo Drosini!
Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 06.03.26. | 19:53
Nail Omerović bio je jedini strijelac na dvoboju Istre i Osijeka u prvoj utakmici 25. kola HNL-a.
Osijek polako izlazi iz krize, dok Istra ondje ostaje. To je epilog prvog dvoboja 25. kola HNL-a u kojem je Osijek odnio puni bodovni plijen s Aldo Drosine. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Nail Omerović u 61. minuti.
U odnosu na svoju premijeru protiv Vukovara, Radotić je poslao na travnjak četiri nova imena. Akere, Mikolčić, Jurišić te Ivano Kolarik, 18-godišnji branič koji je ušao umjesto kartoniranog Hasića, odnosno načetog Mersinaja. I ostavio sjajan dojam.
Uvod je ponudio dosta opreznu igru s obje strane. Istra je imala kontrolu i bila opasnija, ali bez konkretnog učinka. Doduše, tražili su kazneni udarac nakon što je Prevljak pao pred golom Malenice, dok je napadač Istre par minuta kasnije kreirao gužvu ali završni udarac petom odlazi tik pored vratnice.
Bila je to ujedno i najbolja prilika u prvom poluvremenu. Istra nešto konkretnija dok Osijeka nije bilo niti na mapi. U svakom slučaju, na odmor se otišlo s nulom u udarcima u okvir. Na obje strane. U nastavku je prvi reagirao Radotić koji je ostavio u svlačionici Mikolčića i Bukvića, da bi priliku dao Tekliću i Omeroviću. I pogodio.
Drugo poluvrijeme donijelo je dvije prilike, po jednu na svakoj strani. Prva je bila ona Osijeka nakon akcije po lijevoj strani a koju je Jakupović pokušao zaključiti udarcem petom. Međutim, Kolić je zaustavio njegov pokušaj. S druge strane odgovorio je Lončar, no Malenica je siguran. Bolji ulazak u drugo poluvrijeme Osijek je naplatio u 61. minuti. Loša reakcija Kolića, potom lošija mladog Kumara otvorila je priliku za Omerovića koju ovaj znalački koristi. Prvo je vratar Istre nespretno izbio loptu, Kumar je panično poslao ravno u noge Osijekova napadača koji se sjurio u kazneni prostor pa preciznim udarcem pogodio za vodstvo.
Mogao je Osijek zaključiti utakmicu i prije posljednjeg zvižduka preko Teklića i Jurišića, ali i primiti nakon pokušaja glavom Štulca. Međutim, rezultat se nije mijenjao te gosti nakon dugo vremena odlaze iz Pule s tri boda. Istra u sljedećem kolu gostuje kod Rijeke na Rujevici gdje traži prekid crne serije od pet poraza, dok će Osijek pokušati do treće pobjede u nizu protiv Gorice na Opus Areni.
Istra 1961 - Osijek 0-1
Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 3457
Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Alen Jakšić (Split) i Vice Vidović (Solin). Četvrti sudac: Filip Dragašević (Zagreb). VAR: Fran Jović (Zagreb), AVAR: Dario Kulušić (Šibenik).
Strijelac: 0-1 Omerović (61.)
Žuti kartoni: Rozić, Kadušić (Istra); Bubanja, Mikolčić, Kolarik, Mejia (Osijek)
Istra 1961 (4-2-3-1): Kolić - Kadušić, Kumar, Miettinen (od 74. Heister), Šepić - Radošević, Štulac (od 84. Agada) - Lončar (od 74. Škafar Žužić), Maurić (od 67. Rozić), Fredreriksen (od 67. Ahmeti) - Prevljak.
Osijek (4-2-3-1): Malenica - Karačić, Jelenić, Kolarik (od 63. Mersinaj), Jurišić - Bubanja, Meija - Akere (od 63. Matković), Mikolčić (od 46. Teklić), Bukvić (od 46. Omerović) - Jakupović (od 86. Čolina)







.jpg.webp)

.png.webp)

.png.webp)





