Osasuna preokretom nadomak gornjeg doma Primere

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 05.10.19. | 22:47

Domaćini su već od pete minute lovili zaostatak.

U zadnjoj današnjoj utakmici Primere Osasuna je svladala Villareal sa 2:1.

Gosti su poveli već u petoj minuti. Slobodan udarac blago iskosa s pozicije za lijep ubačaj izveo je Santi Cazorla. Pogodio je precizno u glavu Gerarda Morena koji puca, a udarac brani Ruben. No na odbijanac iz blizine nalijeće Pau Torres za rano vodstvo gostiju od 1:0.

Izjednačenje smo vidjeli već početkom poluvremena, u 46. minuti. Kratka kombinacija nakon kornera i centaršut, lopta je izbijena, a dočekao ju je i lijepo se namjestio na udarac Argentinac Facundo Roncaglia, te lijepim poluvisokim udarcem u stranu postavlja 1:1.

Konačan preokret režirali su domaćini u 79. minuti. Nakon prodora i prizemnog ubačaja s lijeve strane, braniči ''Žute podmornice'' uspjeli su naizgled raščistiti opasnost, ali lopta se odbija na nekih 13 metara točno na nogu Ezequielu ''Chimyju'' Avili koji ju, istinabog, ne zahvaća baš najbolje, ali dovoljno precizno da matira Asenja.

Ovime su se dva kluba izjednačila na tablici, te oba imaju po 11 bodova.

Svi rezultati:

Leganes – Levante 1:2 (Braithwaite 76'/ Roger(11m) 45+2', Campana 49')

Real Madrid – Granada 4:2 (benzema 2', Hazard 45+1', Modrić 61', James 90+2'/ Machis(11m) 69', Duarte 77')

Valencia – Alaves 2:1 (Gomez 27', Parejo(11m) 83'/ Perez 89')

Osasuna – Villareal 2:1 (Roncaglia 46', Chimy Avila 79'/ Pau Torres 5')