Oglasila se UEFA: "Od grčkih vlasti zatražili smo detaljno izvješće o incidentima"

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 11.08.23. | 16:37

Iz krovne europske nogometne organizacije poručili su da će 'podudzeti sve odgovarajuće mjere'

Ne stišavaju se vijesti o navijačkima neredima koji su se dogodili u noći s ponedjeljka na utorak na ulicama Atene, a u kojima je život izgubio 29-godišnji grčki nogometni navijač. Cijelu tragediju komentirala je i krovna europska nogometna organizacija UEFA, a predsjednik iste, Aleksander Čeferin najavio je da e posjetiti Grčku i sastati se s premijerom Kyriakosom Mitsotakisom, a na sastanak su pozvani i predstavnici najjačih grčkih klubova s najvećom navijačkom vojskom iz AEK-a, Olympiakosa, PAOK-a i Panathinaikosa. Čeferin će sljedeće srijede doći u Grčku kako bi nazočio utakmici europskog Superkupa između Manchester Cityja i Seville koja će se igrati na stadionu Olympiacosa..

Prouči cjelokupnu ponudu za nogomet na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

"S obzirom na užasne incidente koji su se dogodili i doveli do gubitka života, UEFA je objavila odluku o odgađanju utakmice AEK-a i Dinama. Nakon te odluke UEFA je stupila u kontakt s grčkim vlastima i zatražila detaljno izvješće o incidentima. Pregledat ćemo sve, procijeniti situaciju sa sigurnosne strane i poduzeti sve odgovarajuće dodatne mjere. Sljedeći koraci i sve potencijalne mjere bit će priopćeni u dogledno vrijeme", objavila je UEFA.


UŽIVO: Dinamo - AEK

Cjelokupnu ponudu uživo za klaženje uživo na prvu utakmicu 3. pretkola Lige prvaka koja je počela u 20 sati na stadionu u Maksimiru pronađite ovdje:

KLAĐENJE UŽIVO

ODIGRAJ ODMAH!


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

Odgođena utakmica odigrat će se 19. kolovoza u Ateni, a prva utakmica 15. kolovoza u Zagrebu s početkom u 20 sati.


Liga prvaka, 3. pretkolo, uzvrati

Utorak, 15. kolovoza

Aris Limassol – Rakow 0-1 (1-2)

Maccabi Haifa – Slovan 3-1 (2-1)

Sparta – FC Kopenhagen 2-4 11m 3-3, 1-1 (0-0)

Molde – KI Klaksvik 2-0 prod, 1-0 (1-2)

Galatasaray – Olimpija, 1-0 (3-0)

TSC Bačka Topola – Braga 1-4 (0-3)

Servette – Glasgow Rangers 1-1 (1-2)

Sturm – PSV Eindhoven 1-3 (1-4)

O. Marseille – Panathinaikos 3-5 11m, 2-1 (0-1)

Subota, 19. kolovoza

AEK – Dinamo, 2-2 (2-1)

* u zagradama su rezultati prvih utakmica


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

Tagovi

UEFAAleksander ČeferinDinamo ZagrebGNK DinamoAEKAEK Atena

Ostale Vijesti