Goran Stanzl/PIXSELL

OCJENE - Dinamo: Oršić je spreman za dolazak Engleza, Čačić testirao za Chelsea, Petković nastavlja niz, primljeni pogodak jedini 'kiks'

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 02.09.22. | 22:33

Dinamo je odigrao ponajbolju partiju sezone, pogledajte kako smo ocijenili Dinamove igrače

Dominik LivakovićVratar
<p>Nije imao previše posla, ali ono što je imao odlično odradio. Siguran na crti, dobro se postavljao, skinuo zicer Lunette i odličan pokušaj Frigana. Ipak, nije uspio praznom mrežom proslaviti 250. nastup za Dinamo, matirao ga je Vlasenko. </p>
Ocjena
7
Stefan RistovskiObrana
<p>U prvom dijelu na svojoj poziciji i u svom stilu. Išao je naprijed, centrirao, pripremio veliki zicer Petkoviću. Lagano je probijao, dvaput okušao i udarac. U obrani neprelazan. U nastavku igrao stopera, vjerojatno je to bila proba za Chelsea. </p>
Ocjena
7
Josip ŠutaloObrana
<p>Igrao do 46. minute. Vratio se na teren nakon mjesec i pol dana i nije se primijetilo da je tako dugo bio izvan travnjaka. Zapravo, nastavio je tamo gdje je stao, pravovremen, siguran, staložen, iskusno iznosio loptu i mijenjao strane.</p>
Ocjena
7
Rasmus LauritsenObrana
<p>Mogao je bolje reagirati kod pogotka Riječana. Šteta što su gosti zabili, Dinamo opet nije sačuvao praznu mrežu, a baš je bila prava prilika. Pobjegao mu je Vlasenko, izmigolji, taman dovoljno da svlada Livakovića. Danac je bio bolji bio u suparničkom šesnaestercu, strijelac za 1:0</p>
Ocjena
7
Petar BočkajVezni red
<p>Osim te male nesmotrenosti na samom početku, kad je Riječanima ponudio šansu, sve ostalo odradio kako treba. Opet ponudio suigračima nekoliko ubačaja u svom stilu, ovog puta nitko nije uspio zabiti. </p>
Ocjena
7
Josip MišićVezni red
<p>Gospodar sredine terena, pokupio sve lopte koje je trebao pokupiti, dobio i većinu duela. Proigravao suigrače dugim i kratkim loptama, dva, tri puta okušao udarac, nije bio daleko od pogotka. Opet igrao svih 90 minuta.</p>
Ocjena
7.5
Martin BaturinaVezni red
<p>Igrao do 61. minute, kad u igru ušao Ademi. Sad je to već njegov standard, zna što će sa svakom loptom, sve je bolji u defenzivnim zadacima. Ostao svjež za start Lige prvaka.</p>
Ocjena
7
Luka IvanušecVezni red
<p>Igrao do 61. minute. Sad je već u kontinuitetu dobrih partija, a to je za Dinamo najbolja vijest. U prvom dijelu pokušao s 20-ak metara jakim udarcem, u nastavku se pokazao kao dodavač, kad je Oršiću pripremio 'rolicu' za efektni pogodak. Dosta prisutan, svugdje ga je bilo.</p>
Ocjena
7
Dario ŠpikićNapad
<p>Igrao do 77. minute. Još jedno dobro izdanje, koje je okrunio pogotkom za 2:0, lijepo je utrčao na ubačaj Oršića. Na njegovoj strani, naprijed, uvijek se nešto događa, svaka lopta je opasna. Sad više i nije iznenađenje što je jedan od najboljih Dinamovih igrača ove sezone.</p>
Ocjena
7
Bruno PetkovićNapad
<p>Igrao do 67. minute. I izišao uz pljesak. Petković je u formi, ali ne samo to, Petković kao da je promijenio svoj nogometni stil. Ne drži više dugo loptu, odigrava brzo, dolazi u završnicu. Dvaput je u prvom dijelu odigrao dupli pas s Oršićem, gostujuća obrana samo je promatrala što se događa. Nedostajao mu je samo gol, ali, neka ga sačuva za Chelsea.</p>
Ocjena
7.5
Mislav OršićNapad
<p>Apsolutno prvo ime utakmice! Dvostruki asistent i strijelac, mogao zabiti još dva, tri komada. Raspoložen i nezaustavljiv, a pogodak je bio u njegovom stilu, kako on najviše voli, s lijeve strane u suprotni kut. Dolaze Englezi, nadire Oršić, forma je vrhunska. Opet će biti jako Dinamovo oružje u Ligi prvaka.</p>
Ocjena
8.5
Sadegh MoharramiObrana
<p>Igrao od 46. minute. Priseban i požrtvovan u obrambenim zadacima, u napadu servirao nekoliko prilika koje su ostale neiskorištene.</p>
Ocjena
7
Robert LjubičićVezni red
<p>Igrao od 61. minute. Zaigrao u veznom redu i odmah se osjećao bolje, vidi se da je tu 'doma', pravovremeno presijeca lopte, pravovremeno ih prosljeđuje. Sprema li ga Čačić i za Chelsea na toj poziciji?</p>
Ocjena
7
Arijan AdemiVezni red
<p>Igrao od 61. minute. Vratio se na teren nakon lakše ozljede u utakmici s Bodo/Glimtom. Baš mu je trebalo tih pola sata, dovoljno da vidimo da je zdrav, spreman i motiviran. Trebat će takav u utorak.</p>