OCJENE – Dinamo: Emreli i Petković nisu imali raspoložene suigrače, Kopiću se ponovio Gradski vrt

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 20.04.22. | 21:36

Promjena formacije trenera Modrih nije donijela ništa dobrog prema naprijed, a u defenzivi je jedna nesmotrenost bila dovoljna da suparnik zabije i - pobijedi

Evo kako smo vidjeli večerašnji nastup Modrih na Poljudu. Slažete li se s našim ocjenama?

Dominik LivakovićVratar
<p>U prvom poluvremenu imao posla samo s povratnim loptama suigrača te onim dalekometnim pokušajem Livaje, a u drugom je valjda ostao pokriven kad je Nikola Kalinić zabio ljevicom, nije se ni pomaknuo.</p>
Ocjena
5.5
Stefan RistovskiObrana
<p>U prvih 45 minuta plus 10 nadoknade rezerviran, a u 66. minuti taktički zamijenjen (Špikić) jer je Dinamu trebalo ofenzivnje rješenje.</p>
Ocjena
6
Rasmus LauritsenObrana
<p>Rano se sudario glavom s Melnjakom i nastavio s plavim povezom preko čela, no nije ga smetalo, pravovremen, pred kraj poluvremena izvadio Šutala iz nevolje. U 74. minuti prepustio mjesto Bočkaju.</p>
Ocjena
6
Josip ŠutaloObrana
<p>Zadatak mu je bio Nikola Kalinić, dvaput ga je zaustavio prekršajem, početkom prvog i drugog poluvremena. Suvereno gospodario zadnjom linijim, poput rutinera, ali pred kraj poluvremena ničim izazvan pogriješio vodeći loptu, prečesto mu se ponavlja da napravi po jedan kiks na utakmici. U akciji kod gola Kalinić se izvukao izvan njegova dometa, na desnu stranu koja je bila slobodna.</p>
Ocjena
6
Kevin Theophile-CatherineObrana
<p>Do 74. minute igrao lijevog beka, kao nekad u Francuskoj, kao nedavno pola sata na Rujevici. Miran, koncentriran, dobro čitao igru, bio blizu igrača, miran s loptom, točan u pasu. U drugom poluvremenu je popustio s koncentracijom, zaradio javnu opomenu na Livaji, zakašnjelim startom, a možda je mogao bolje reagirati i u situaciji kod pogotka, agresivno izaći u blok, pa što bude.</p>
Ocjena
5.5
Amer GojakVezni red
<p>Igrao do 55. minute. Borac bez mane i straha, ali ovaj put bolji bez lopte nego s loptm u nogama, ali početkom drugog dijela prepustio je mjesto Ivanušecu.</p>
Ocjena
5
Josip MišićVezni red
<p>Do 74. minute. Korektor vezne linije, pazio na međuprostor koji su vrebali Krovinović, ali i Livaja, koji je bio plutajući napadač. Pokušao povezati redove prema naprijed, u 62. minuti sa 20 metara rastegnuo Lovru Kalinića. Potom prepustio mjesto ofenzivnijem Toliću.</p>
Ocjena
6
Arijan AdemiVezni red
<p>Prednjačio u osvajanju takozvanih drugih lopti, istrpio duele, znao sačuvati loptu, pokušavao se pridodavati napadu, jednom je zaustavljen zaleđem.</p>
Ocjena
6
Mahir EmreliNapad
<p>Raspoložen za igru, u 21. minuti solo prodor nije uspio riješiti pogotkom, nije se uspio dobro namjestiti na ljevicu. U 49. minuti je odapeo sa svoje pozicije poludesno, ali preko gola, da bi u sudačkoj nadoknadi prizemnim udarcem zagrijao Hajdukova čuvara mreže. Nije imao pravu pratnju suigrača, izuzev Petkovića.</p>
Ocjena
6.5
Bruno PetkovićNapad
<p>Dobio skoro sve zračne duele kao 'target man', ulazio u fajt, ovaj put nije toliko driblao kao prije. Imao je ideju s loptom u nogama, ali nije imao raspoložene suigrače, poglavito Oršića, Mahir Emreli je bio premalo.</p>
Ocjena
6
Mislav OršićNapad
<p>U ofenzivi lijevo krilo, u fazi defenzive lijevi bek, zadužen za ubacivanja iz drugog plana Mikanovića. Prvi put se izborio za udarac tek u 62. minuti, na brzinu je pucao, ali neprecizno i – zaboravio se vratiti natrag. To su iskoristili Mikanović i Nikola Kalinić, dva na jedan s Theophileom, kad se Oršić vratio bio je izgran i Kale je sam samcat pucao, namjestio se na ljevicu i pogodio. Kasnije je pokušavao ispraviti svoju grešku, ali ništa mu nije polazilo za nogom, baš ništa.</p>
Ocjena
5
Luka IvanušecVezni red
<p>Od 55. minute umjesto Gojaka. Počeo željan lopte, no kao da je brzo sagorio, do kraja utakmice se slabo vidio, nije uspijevao proturiti neku lucidnu loptu kroz obranu domaćih.</p>
Ocjena
5
Dario ŠpikićNapad
<p>Od 66. minute umjesto Ristovskog. Trebao donijeti ofenzivnost prema naprijed, ali za razliku od Rujevice, ovaj put ništa od toga. U 82. minuti pokušao iznuditi kazneni udarac, umjesto da pokuša ostati na nogama i eventualno zabiti gol. </p>
Ocjena
5
Petar BočkajVezni red
<p>Od 74. minute umjesto Lauritsena. Zauzeo svoj položaj na lijevom stražnjem boku, ali ništa konkretno nije donio prema naprijed, ostaje neocijenjen.</p>
Ocjena
-
Marko TolićVezni red
<p>Od 74. minute umjesto Mišića. Pokušavao se namjestiti na udarce s poludistance, pokušao u 79. i 88. minuti, oba puta neprecizno. Neocijenjen.</p>
Ocjena
-
Željko KopićTrener
<p>Promijenio sustav u 4-3-3, s obrnutim nogama na krilima, ali sa stoperom na lijevom beku, Theophileom! Dakle, opet je igrao, nećemo reći na 0:0, ali da ne primi gol i eventualno ga zabije. Na 1:0. No, „eventualno“ ga je primio, 0:1 i to je bio kraj, ne može se svaki put preokrenuti ishod kao na Rujevici. Ponovio mu se Osijek. „Prekasno“ je Hajduk zabio i prenervozan je kasnije bio Dinamo da preokrene. Igrači s klupe ovaj put nisu mu ništa donijeli, a opet je potrošio tri mogućnosti za zamjene već do 74. minute, no barem je promijenio četiri igrača, a ne dva kao u Gradskom vrtu. Ako nekom dosad nije bilo jasno, sada valjda jest – neće ostati trener Modrih čak i ako osvoji naslov, za što je Dinamo još uvijek prvi favorit.</p>