Nova pobjeda Anderlechta, Santini zabio u slavlju Kotrijka (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 27.09.14. | 22:55

Danas je odigrano pet utakmica 9. kola belgijske Pro lige. Trostruki uzastopni prvak Anderlecht i dalje ne posustaje...

Lideri su još uvijek bez poraza, a šestu ovosezonsku pobjedu upisali su kod Waregema. Bilo je 2:0 uz golove Suareza i Najara, a treba napomenuti da je Besnik Hasi odmorio nekoliko igrača za dvoboj Lige prvaka s Borussijom Dortmund.

Do visokog trećeg mjesta došao je pak Westerlo koji je u gostima svladao Cercle Brugge s 2:1. Za Cercle je Stipe Bačelić-Grgić igrao do 55. minute. Bitnu pobjedu ostvario je Kotrijk protiv Mouscrona. Završilo je 3:0, dvostruki strijelac bio je Francuz Chevalier, ali goste je u 26. minuti načeo naš Ivan Santini, svojim trećim ovosezonskim pogotkom.

Mechelen je s 2:0 dobio Waasland-Beveren, za kojeg su u 85. minuti ušla dvojica Hrvata, Ante Vukušić i Hrvoje Čale. Novi je pak kiks upisao Genk s Alexom McLeishom na klupi. Doma su igrali tek 1:1 s Charleroijem.

JUPILER LIGA, 9. KOLO

Subota

Zulte Waregem – Anderlchet 0:2 (Suarez 42', Najar 67')
Cercle Brugge – Westerlo 1:2 (Van Acker 81' / Lecomte 48', Gounongbe 75' (11-m))
Kortrijk – Mouscron 3:0 (Santini 26', Chevalier 34' i 75')
Mechelen – Waasland-Beveren 2:0 (Obradović 2', Veselinović 62')
Genk – Charleroi 1:1 (a.g. Marinos 64' / Kebano 78')