Messi i Dembele odveli Barcelonu u četvrtfinale

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 17.01.19. | 23:23

Kup se nastavlja već idući tjedan.

Poznati su svi sudionici četvrtine finala španjolskog Kupa kralja. Real Madridu, Getafeu, Sevilli, Valenciji i Gironi priključili su se Espanyol, Betis i Barcelona.

Nakon „nule“ u Sevilli, Betis je u San Sebastianu dva puta gubio ali je na kraju izborio 2:2 i zbog gola u gostima prošao dalje. Pogotke za Zeleno-bijele zabili su Canales (37') i Loren u 70., dok je Sociedad dvaput dolazio u vodstvo preko Zubeldije (40.) i Merina (62.).

Nakon 2:2 na El Madrigalu, Espanyol je na domaćem terenu s 3:1 bio bolji od Villarreala, a dva pogotka domaćini su zabili iz penala.

Barcelona je pak lovila 1:2 iz prve utakmice protiv Levantea, a rezultat je preokrenula u dvije minute kada je na krilima dvostrukog asistenta Messija i dvostrukog strijelca Dembelea stigla do prednosti od 2:0.

Konačni rezultat i pitanje prolaska u drugi krug riješio je Messi u 54. kada je zabio za konačnih 3:0. Ivan Rakitić igrao je svih 90 minuta za Blaugranu, a u 43. je dobio žuti karton.

Četvrtina finala igra se već idući tjedan.