Luka Stanzl/PIXSELL

Maksimirski remi dva Dinama za mir u Ukrajini

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 28.04.22. | 20:19

Gotovo tisuću ulaznica prodano je a da njihovi vlasnici nisu bili na utakmici, samo da pomognu na ovaj način napaćenom narodu Ukrajine

Nešto više od četiri tisuće gledatelja svjedočilo je hvalevrijednoj akciji za pomoć Ukrajini u kojoj je glavni dio bila utakmica dva Dinama. Onog zagrebačkog i onog iz Kijeva. Nakon 90 minuta prilično dobre utakmice, rezultat je bio 2-2. No, to je ionako najmanje bitno…

Iz Maksimira su objavili kako je prodano 4909 ulaznica što daje ukupan prihod od 263 tisuća kuna. Povrh toga, igrači domaćeg Dinama istrčali su u posebnim dresovima na kojima je otisnut datum i detalji utakmice koji će potpisani biti ponuđeni u Dinamo fan shopu kod stadiona Maksimir po cijeni od 1000 kuna. I taj iznos, skupa s iznosom prodanih šalova s utakmice bit će donirano u humanitarne svrhe za pomoć Ukrajini.

“Slava Ukrajini”, zaorilo se od prve minute na stadionu Maksimir. Bila je to poruka protiv rata, tog besmisla koji je zahvatio zemlju koja ima jake poveznice s Hrvatskom. Nogometaši kijevskog Dinama istrčali su zaogrnuti u zastavama svoje zemlje. Himnu je otpjevala Michele Andrade a posebna priča bila je činjenica da je gotovo tisuću ulaznica prodano bez da su njihovi vlasnici bili na Maksimiru. Otišli su na ticket point i kupili jednu, dvije, tri ulaznice. Samo da pomognu zemlji napaćenoj ratom.

Utakmica je bila je taman za gušt. Četiri gola, sa svake strane po dva. Vratnica, greda… Par lijepih akcija, sjajnih poteza. Ukrajinci su vodili s 2-0 golovima Vlodimira Vanata (8, 16), a domaćini zjednačili preko Milana Vukotića (29) i Luke Menala (38).

U loži braća Surkis, bivša predsjednica Kolinda Grabar Kitarović, Jerko Leko i Josip Pivarić koji su u karijerama nosili dresove oba kluba. Na tribinama mnoštvo djece, među njima velik broj onih koji su izbjegli od ratnog vihora i našli svoj smještaj u Hrvatskoj. Svi skupa s jednim ciljem; da ovo bude zadnja takva utakmica u ovim okolnostima. I da uzvrat bude što prije u Kijevu. Ili Harkviu, Mariupolju.. Uglavnom, da bude u miru. Na nekom stadionu i gradu lišenom ratnih strahota i stradanja…

Dinamo Zagreb – Dynamo Kyiv 2:2

Stadion Maksimir, gledatelja: 4100

Dinamo Zagreb; do 62. minute: Zadro (46. Čavlina) – Moran (32. Al Hedaif), Dilaver, Novak-Stanko (32. Palić), Perić – Burton (32. Tomek); Menalo, Vukotić (32. Dizdarević), Baturina, Rukavina (32. Peña) – Jurić; od 62. minute: Čavlina – Hrvoj, Katinić, Daničić, Mane – Krizmanić, Duvnjak; Šaranić, Laća, Ćuže – Barišić

Trener: Damir Krznar

Dynamo Kyiv; prvo poluvrijeme: Boyko – Karavaev, Popov, Vivcharenko, Syrota – Sydorchuk, Shaparenko; Shepeliev, Buyalskiy, Vanat – Dovbyk; drugo poluvrijeme: Bushchan – Kravchenko, Zabarniy, Popov (64. Burda), Dubinchak – Garmash, Andrievskiy; Antiukh, Buyalskiy (74. Brazhko), Vanat – Dovbyk (77. Kulach)

Trener: Mircea Lucescu

Sudac: Igor Pajač (Hrvatska)

Strijelci: 0:1 Vanat (8.), 0:2 Vanat (16.), 1:2 Vukotić (29.), 2:2 Menalo (38.)