Lov na Euro: Hrvatska U19 reprezentacija na startu elitnog kola remizirala s Talijanima

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 26.03.15. | 13:04

U19 reprezentacija Hrvatske započela je elitno kolo kvalifikacija za Euro remijem s vršnjacima iz Italije.

Dvoboj Hrvatske i Italije u austrijskom Lindabrunnu završio je 2:2. Naša reprezentacija dva puta je vodila, ali Talijani su uspjeli doći do boda. Poveli su izabranici Ferde Milina u 10. minuti golom Ante Roguljića nakon asistencije Mamića, a na 1:1 izjednačio je Cerri u 28. minuti. Novu prednost Hrvatskoj u 37. minuti opet donosi Roguljić, pospremivši odbijanac nakon što je Vlašić pogodio vratnicu.

U nastavku je Italija pritisnula, a izjednačenje i bod donio joj je Bonazzoli u 76. minuti. Hrvatsku još očekuju susreti s domaćinom turnira Austrijom (28.03.), te Škotskom (31.03.), a samo će pobjednik skupine osigurati nastup na Europskom prvenstvu u Grčkoj od 6. do 19. srpnja 2015. godine.

HRVATSKA: Grbić – J. Bašić (od 62. Stolnik), Ćaleta-Car, Prce, Mamić – Šunjić, Balić – Murić (od 86. Fiolić), Vlašić, Ćorić (od 74. Lulić) – Roguljić.

ITALIJA: Scuffet – Calabria, Calabresi, Capradossi, Dimarco (od 74. Minelli) – Parigini (od 84. Pugliese), Mandragora, Pellegrini, Verde (od 75. Troiani) – Cerri, Bonazzoli.