Lorient uvjerljivo do nove pobjede

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 30.08.14. | 23:20

Nakon što su Monaco i Lille popodne odigrali 1:1, u francuskoj Ligie 1 u večernjem je terminu odigrano još pet utakmica.

Najuvjerljiviji je bio Lorient koji je s 4 gola ispratio Guingamp. Prvo poluvrijeme je završilo bez golova, a onda su se Lavigne, Jeannot i Ajew pobrinuli za veselje svojih navijača.

Rennes je tek u 88. minuti iskoristio činjenicu da su od 29. igrali s igračem više nakon što je igrač Caena dobio drugi žuti karton. No, gosti mogu biti sretni i s tim golom jer su, usprkos manjku igrača, domaćini bili uvjerljiviji te imali 15 udaraca od kojih 6 u okvir, a Rennes je samo jednom pucao u okvir i odmah postigao gol.

Do vrijedne pobjede došao je Lens protiv Reimsa te zadržao priključak samom vrhu tablice, a minimalnih 1:0 su na domaćem terenu ostvarili Nantes i Toulouse protiv Montpelliera, odnosno Eviana.

LIGUE 1 – 4. KOLO

Petak

Marseille – Nice 4:0 (Payet 19', 48', Thauvin 45', Barrada 87')

Subota

Monaco – Lille 1:1 (Berbatov 61'/Roux 18')
Caen – Rennes 0:1 (Toivonen 88')
Lens – Reims 4:2 (Cyprien 45', Chavarria 47', Touzghar 61', Coulibaly 87'/Mandi 7', Courtet 80')
Lorient – Guingamp 4:0 (Jeannot 59', Lavigne 81', 90', Ajew 83')
Nantes – Montpellier 1:0 (Gakpe 79')
Toulouse – Evian 1:0 (Regattin 78')