REUTERS/Pablo Morano

Lewangolski nastavlja po starom i u dresu Barce, Bavarci demonstrirali moć u Milanu

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 07.09.22. | 23:03

Možda je promijenio dres ovog ljeta, ali navike su iste za poljski stroj za golove

Prvi susreti grupe C u Ligi prvaka spojili su Barcelonu i Viktoriju Plzen te Inter i Bayern.

Barcelona je, očekivano, slavila protiv Čehas 5:1, a bila je to još jedna sjajna utakmica Roberta Lewandowskog u Ligi prvaka. Sve ono što je radio za Bayern u najelitnijem europskom natjecanju nastavio je u dresu Barcelone. Viktoriju je Lewandowski ispratio s hat-trickom, a ujedno je postao i najstariji igrač Barce koji je zabio za katalonsku momčad u debiju u Ligi prvaka s 34 godine i 17 dana. Taj rekord prije njega držao je Henrik Larsson koji je zabio u utakmici protiv Celtica s 32 godine i 360 dana.

Barcelona je u vodstvo došla golom Kessiéa u 13. minuti nakon kornera, a onda je krenula rapsodija Lewandowskog. Poljski stroj za golove zabio je prvi u 34. minuti, a drugi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Treći gol zabija u 67. minuti kad je s ruba kaznenog prostora pogodio iskosa za 4:1. U međuvremenu je za Viktoriju zabio Sykora za rezultat 2:1 u 44. minuti susreta.

Konačan rezultat postavio je Ferran Torres na asistenciju Dembelea u 71. minuti.

Golove možete pogledati OVDJE.

Čini se da će u ovoj grupi biti borba za prvo mjesto između dva stara znanca Barcelone i Bayerna. Bavarci su posljednjih godina postali noćna mora Katalonaca, a danas su slavili protiv milanskog Intera s 2:0.

Na San Siru prvi zgoditak je postigao Sane koji je primio jedno sjajno dugo dodavanje Kimmicha i pobjegao obrani Intera te zabio za 0:1. Drugi gol je bio domaćeg igrača Danila D'Ambrosija, točnije autogol. Zabio ga je u 66. minuti nakon što su igrači Bayerna složili sjajnu akciju iz koje je Sane poslao povratnu na peterac, a lopta se odbila od Onane do D'Ambrosija koji je nespretno reagirao i pospremio loptu u svoju mrežu.