Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Krstanović golom u 100. minuti izbacio Solin iz Kupa

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 18.10.22. | 17:45

Domaćin je skupo prodao kožu protiv favoriziranog Belupa

Slaven Belupo se dobrano namučio protiv Solina pa te nakon produžetaka upisao pobjedu 2:1 i prolazak u osminu finala Kupa.

Utakmica, međutim, nije nagovještavala takav rasplet. U 23. minuti Bašić je odaslao preciznu loptu prema Žuljeviću koji pogađa suprotni kut za 1:0.

A onda u nastavku utakmice su nogometaši Zorana Zekića bili sviše sterilni pred vratima domaćina i nisu uspijevali postići i drugi pogodak kojim bi ubili utakmicu.

Pa su stoga domaćini u finišu dočekali svoju priliku – Nimely je istrčao pred Čovića i pogodio za izjednačenje u 89. minuti i odveo utakmicu u produžetke.

Tamo je pak Slaven zaigrao kudikamo odlučnije i u 99. minuti je Topić srušio Mudražiju, a Pajač pokazao na bijeli kreč.

Sugurni egzekutor kaznenog udarca bio je Krstanović.

U nastavku je opet sastav iz Koprivnice bio bliže novom golu. U 105. je Hoxha pucao glavom s pet metara, ali je njegov pokušaj zaustavio Kargotić. Pet minuta kasnije se opet Hoxha pronašao u sjajnoj prilici, no zakomplicirao si je život driblanjem i šansa je propala.