Davor Javorovic/PIXSELL

Jugović i Beljo riješili Papuk, Mladost iz Ždralova bukirala okršaj s Hajdukom

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 18.10.22. | 17:17

Šibenik se namučio protiv Jadrana iz Poreča, ali mu je na koncu Delić donio prolazak

Osijek je očekivano potpisao prolazak u osminu finala domaćeg Kupa, 2:0 pobjedom nad Papukom u Orahovici pred oko 700 gledatelja.

Osječane je u vodstvo doveo Jugović u 32. minuti. Lončar mu je doturio loptu u kazneni prostor, a Jugović je mirno pogodio i svladao vratara Mahačeka za 1:0.

Nije, međutim, sastav Renea Pomsa u drugom dijelu uspijevao pronaći put do mreže i odvesti utakmicu u zonu komfora. Tako je gotovo do samog kraja na semaforu stajao pogodak prednosti, da bi onda na isteku sudačke nadoknade Beljo prihvatio jedan odbijanac i zabio za konačnih 2:0.

Nešto teže je svoj ispit položio Šibenik – domaći Jadran je poveo preko Leipinjice u 11. minuti i šokirao momčad sa Šubićevca, da bi onda Marasović izjednačio u 22. Konačni preokret potpisao je Delić u 71. minuti i ovjerio prolazak Šibenika.

Mladost Ždralovi su pak bili uvjerljivi i pobijedili Oriolik sa visokih 6:0, a sljedeći će im protivnik u osmini finala biti Hajduk.