ERIC GAILLARD/Action Images

Kovač izgubio na domaćem terenu, Salzburg nakon 29 udaraca preokrenuo Brondby, 4:0 pobjeda Crvene zvezde (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 17.08.21. | 23:01

Odigrane su još tri europske utakmice.

Izuzev Dinama, koji je igrači nadigran i uvjerljivo svladan u Tiraspolu, večeras su se odigrale još tri europske utakmice. Dvije u Ligi prvaka i jedna u Europskoj ligi.

U prvoj utakmici playoffa za Ligu prvaka Šahtar je svladao Monaco u Kneževini s 1:0. Jedini pogodak na utakmici zabio je Pedrinho u 19. minuti utakmice.

Pogodak Šahtara za 1:0 pogledajte OVJDE.

Kovačeva momčad bila je bolja, na kraju je imala 16 udaraca na suparnički gol, osam kornera, za razliku od šest Šahtarovih koji je upisao veliku pobjedu i za tjedan dana će u Ukrajini pokušati izboriti Ligu prvaka.

U drugoj utakmici Lige prvaka Red Bull Salzburg svladao je Brondby nakon preokreta u nastavku utakmice s 2:1. Danci su pomalo senzacionalno poveli u 4. nakon sjajnog pogotka Uhrea. To je bio jedini udarac Danaca u prvom dijelu. Austrijanci su stiskali imali oko 65 posto vremena loptu u svojim nogama, a u nastavku utakmice došli su do pobjede. U drugom poluvremenu Red Bull Salzburg imao je 21 udarac, ukupno 29 uz devet kornera i na kraju je stigao do zaslužene pobjede pogocima Adeyemija u 56. i Aaronsona u 90.

Sjajan pogodak Mikaela Uhrea pogledajte OVDJE.

Izjednačujući pogodak Salzburga pogledajte OVDJE.

Pogodak Aaronsona za pobjedu domaćina pogledajte OVDJE.

U jedinoj današnjoj utakmici playoffa za ulazak u Europsku ligu, nesuđeni Dinamov protivnik Crvena zvezda stigla je na korak do plasmana u grupnu fazu natjecanja nakon domaće 4:0 pobjede nad prvakom Rumunjske Clujem. Crvena zvezda na odmor je otišla s 2:0 prednosti pogocima Pavkova i Kataija, a u nastavku je stigla do potvrde uvjerljive pobjede preko El Fardoua u 68. i Ivančića u 77.

Pogodak Zvezde za 1:0 pogledajte OVDJE.

Pogodak Kataija za 2:0 vodstvo Zvezde pogledajte OVDJE.