Koper nije imao nikakve šanse, Rijeka se od Kranjske Gore oprostila s rutinskom 3-0 pobjedom

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 07.07.23. | 18:36

Precizni su bili Djouahra (43.), povratnik Lepinjica (55.) i nedavno priključeni U21 reprezentativac Hodža (60.)

Riječani nisu mogli ni zamisliti bolji kraj priprema u Kranjskoj Gori. S uvjerljivih 3-0, i to bez Frigana, Mitrovića i Pašalića, su svladali su Koper te se sretni i zadvoljni mogu uputiti prema Kvarneru gdje će odradti završnu fazu priprema prije početka nove sezone.

Cijelu utakmicu je Rijeka više prijetila, naročito Djouahra oko kojeg se stalno nešto događalo, a baš je on boio najbliži pogotku u 32.minuti kad je malo izvan 16-erca pogodio gredu.

No, 11 minuta kasnije je isti igrač bio malo precizniji. Kardinalnu pogrešku obrane (odnosno Diarre) je Francuz alžirskog podrijetla objeručke prihvatio te je neposredno prije odlaska na predah doveo Rijeku u vodstvo.

U nastavku je Lepinjica sjajnim udarcem s 20-ak metara povećao vodstvo svoje momčadi u 55.minuti, da bi onda pet minuta kasnije Hodža postavio konačnih 3-0 na asistenciju Libera.

Nakon tog trećeg pogotka Jakirović je promijenio gotovo sve igrače u polju, a do kraja utakmice se više rezultat nije mijenjao.

Za sedam dana Rijeka će odigrati posljednju prijateljsku utakmicu prije početka sezone (tzv. generalku) protiv Slaven Belupa.

Rijeka - Koper 3-0

Strijelci: 1-0 Djouahra (43.), 2-0 Lepinjica (55.), 3-0 Hodža (60.)

Stadion: Nogometno igralište Ruteč, gledatelja: bez gledatelja.

Glavni sudac: Jerič, pomoćnici: Pahulje, Jarmnik

Rijeka (4-2-3-1): Labrović (46. Zlomislić) - Veiga (61. Smolčić), Galešić ( 61. Agić), Krešić (61. Dilaver), Čabraja (61. Dujmović) - Lepinjica (61. Petrovič), Hodža (61. Banda) - Grgić (46. Ampem), Liber (61. Janković), Djouahra (61. Gajzler) - Ivanović (36. Obregon). Trener: Sergej Jakirović

Koper: Koprivec, Pabai, Diarra, Prce, Diaby, Ruedl, Omladič, Correia, Vešner Tičić, Barišić, Mulahusejnović (još su igrali: Palčič, Mittendorfer, Szapowalow, Groznica, Marsetič, Kambič, Kotnik, Krajinović, Osuji, Hrvatin, Suso). Trener: Zoran Zeljković