Tijek utakmice: Egipat - Urugvaj 0:1

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 15.06.18. | 15:24

Od 14 sati igra se druga utakmica na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Od 14 sati na Svjetskom prvenstvu u Rusiji Egipat i Urugvaj  igrat će drugu utakmicu skupine A.

EGIPAT - URUGVAJ 0:1

90' Kraj utakmice, Urugvaj je teškom mukom iščupao pobjedu protiv Egipta.

90' GOL ZA URUGVAJ! Nakon 'skraćenog kornera', Gimenez je bio najviši u skoku i glavom zakucava za vodstvo Urugvaja 1-0!

88' Stativa za Urugvaj! Cavani je pucao iz slobodnog udarca sa ruba šesnaest metara, bio je to odličan šut, ali stativa se ispriječila.

83' Strašan udarac Cavanija! Suarez mu glavom spušta loptu na šesnaest metara, odakle napadač PSG-a iz voleja snažno puca, ali El Shenawy sjajno brani.

81' Malo se i Egipat pribrao. Elneny je pucao iskosa sa 15-ak metara, ali iznad gola.

73' Velika šansa Suareza. Sam je izašao pred egipatskog vratara, no umjesto udarca išao je zaobići El Shenawija, no egipatski mu je vratar uhvatio loptu.

62' Kahraba je zamijenio Mohsena, još je samo jedna zamjena ostala Egipćanima. Hoće li do kraja utakmice ući Mo Salah?

58' Dvostruka izmjena kod Urugvaja, izašli su De Arasscaeta i Nandez, a ušli Sanchez i Rodriguez

52' Prva poluprilika za Egipat. Imali su polukontru, ali obrana Urugvaja čisti prije nego što su Egipćani došli do šesnaesterca.

50' Prva izmjena na utakmici, kod Egipćana je Morsy zamijenio Hemeda.

47' Ponovno velika prilika Suareza! Napadač Barcelone izbio je sam pred vratara Egipta El Shenawya, puca  s pet metara, ali golman 'Faraona' sjajno skida zicer Suareza.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' Prvu priliku imali su Egipćani pri samom kraju prvog poluvremena. Nakon greške urugvajske obrane Egipćani su došli do šesnaesterca Muslere, ali zbog tromosti i manjka vizije, šansa je propala unatoč nepostavljenoj obrani reprezentacije Urugvaja.

38' Godin je u stilu Franza Beckenbauera probio sredinu terena solo-prodorom, produžio loptu na lijevu stranu za De Arrascaetu, ali ovaj u potencijalno izglednoj šansi katastrofalno prima loptu i bit će gol-aut.

30' Urugvajci su kvalitetnija ekipa zasad, ali se muče s loptom na polovici Egipta kako bi došli do izglednije šanse.

24' Suarez je imao veliku šansu ali je sa pet metara pucao kraj gola!

23' Prilika Cavanija za korner urugvaja.

14' Evo i prilike Suareza.

8' Prva šansa na utakmici. Pucao je Edinson Cavani s 20-ak metara u donji desni kut, no udarac nije bio dovoljno snažan te je El Shenawi ukrotio taj pokušaj.

1' - Počela je utakmica!

Uoči utakmice:

- Stigli su službeni sastavi. Cijela nogometna javnost tjednima je s ogromnim interesom pratila zdravstveno stanje najveće egipatske zvijezde, Mohameda Salaha, kojeg je Sergio Ramos ozlijedio u finalu Lige prvaka, ali usprkos najavama kako bi mogao nastupiti, utakmicu će ipak započeti na klupi.

- Konačno poznato hoće li igrati glavna uzdanica Egipta

- Ovdje pratite naš blog uživo za SP

(foto: Action Images)

Urugvajska nogometna reprezentacijaegipatska nogometna reprezentacijaRusija 2018Svjetsko prvenstvo u nogometu