.jpg)
Kalinić broj jedan, Subašić mentor i podrška
Vrijeme Čitanja: 3min | sri. 22.09.21. | 16:35
Povratak Danijela Subašića na Poljud još je jedna lijepa vijest za navijače Hajduka
Vijest o povratku Danijela Subašića u Hajduk i općenito hrvatski nogomet jako je odjeknula i brzo se proširila. Jedan od junaka osvajanja srebra na SP u Rusiji vraća su klub koji ga je lansirao na veliku scenu i u reprezentaciju Hrvatske. S uskoro 37 godina na leđima i nakon duge stanke bez utakmica Subašić će na Poljudu imati status drugog vratara, bit će zamjena dugogodišnjem reprezentativnom kolegi Lovri Kaliniću. Bili su zajedno u Hajduku još prije 10 godina, nije ta suradnja trajala dugo jer je Subašić 2012. s Poljuda otišao u Monaco, ali u proteklom desetljeću dijelili su dobro i loše u dresu reprezentacije Hrvatske. Uglavnom je Subašić bio u prednosti, zbog iskustva i staža, Kalinić je uvijek bio tu kao podrška, prijatelj i glavni konkurent.
Od danas će te uloge biti zamijenjene, Subašić se u Hajduk vraća kako bi čuvao leđa Kaliniću i uskočio na vrata ako zatreba. Iskusni Zadranin doveden je ponajprije iz razloga što je Josip Posavec ozlijeđen i što će po svemu sudeći morati na operaciju ramena. U Hajduku su procijenili da im uz Kalinića treba još jedan iskusan vratar jer golobradi Perić(2002. godište) i Silić (2004. godište ) nemaju iskustva da stanu na vrata momčadi koja se namjerava boriti za titulu.
A Subašić iskustva ima napretek i kao slobodan igrač može potpisati ugovor bilo kada i bilo s kim. Nema dvojbe da ga s Hajdukom veže posebna emocija, osvojio je s Bijelima samo Kup 2010. godine i iste godine igrao Europsku ligu, ali nije ostvario veliku želju da postane prvakom Hrvatske. To je sigurno jedan od razloga zašto se odlučio na povratak i pristao da sada on bude taj koji je podrška, prijatelj i glavni konkurent Lovri Kaliniću. Nakon dugih i uspješnih karijera u inozemstvu, Suba i Kale će s Hajdukom pokušati uzeti trofej koji bi im sigurno mnogo značio. Možda i više od titula najboljih vratara Francuske odnosno Belgije koje su zaslužili 2017. godine, a sigurno bi se trofeju s Bijelima veselili kao što su se radovali srebru iz Rusije 2018. godine.
Kalinić danas u Hajduku ima najveći autoritet, svi ga suigrači poštuju i slušaju, a sada će dobiti još jednog odličnog pomagača koji zna kako stvoriti pobjedničku atmosferu u svlačionici i klubu. Čelnici kluba već duže vrijeme vuku poteze koji teže stvaranju zajedništva i pozitivnog ozračja, angažman iskusnog vratara još je jedan u nizu takvih uspješnih poteza.
Ugovor će Subašić potpisati do 2023. godine, a službeno predstavljanje održat će se u četvrtak.
Prvu povratničku utakmicu za Hajduk bi trebao odigrati 9. listopada na stadionu na kojem je počeo karijeru. Na Stanovima će njegov Zadar ugostiti njegov Hajduk u prijateljskoj utakmici dogovorenoj da se odigra tijekom reprezentativne stanke. Već sad možemo najaviti veliku feštu u Zadru, sa Subašićem na vratima splitskog velikana.
Piše: Vedran Pavičić
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.