OZAN KOSE/Action Images

Govorili su da će biti iznenađenje Eura, Shaqiri se grohotom nasmijao (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | ned. 20.06.21. | 20:14

Turci se vraćaju doma s tri poraza, dok Velšani, usprkos današnjem porazu, idu u četvrtfinale

Gotovo da nema stručnog sukomentatora i analitičara koji uoči Eura nije podcrtao Tursku kao glavnog favorita da ove godine budu najveće iznenađenje Eura. Pisali su svi o jakoj obrani, ubitačnom napadu, nepredvidivoj veznoj liniji u kojoj gotovo pa svaki igrač jednom solo izvedbom može osigurati pobjedu svojoj reprezentaciji. Govorili su da su oni 'Dark Horse' Eura, da mogu namučiti i one najveće, da imaju moć, kvalitetu, iskustvo…

Koliko su samo svi oni bili u krivu.

Reprezentacija Turske upisala je treći poraz na ovom Euru. Danas je bolja bila Švicarska, konačan rezultat bio je 3:1, a prvo ime susreta Liverpoolov Xherdan Shaqiri. 29-godišnji veznjak zabio je dva fenomenalna pogotka, ali jednako impresivnu utakmicu odigrao je i Eintrachtov Steven Zuber koji je upisao tri asistencije.

Bila je to jedna izvrsna utakmica u kojoj su obje reprezentacije imale veliki broj dobrih prigoda. Na kraju, četiri pogotka sugerira kako su se mnoge od njih realizirale, ali i da je bilo duplo više pogodaka ne bi bilo ništa nevjerojatno. Jednostavno, uživali smo od prve do posljednje minute, a kakvu ćemo utakmicu gledati dalo se nagovijestiti već u šestoj minuti.

Zuber je kratko dodao do Seferovića koji s vrha 16-erca, slabijom, lijevom nogom, izvrsno gađa suprotni kut i tjera turskog čuvara mreže da već u šestoj minuti mora izvaditi loptu iz mreže – 1:0

Pogodak Seferovića pogledajte OVDJE

Dvadeset minuta kasnije, Švicarci povećavaju svoj vodstvo. I to kako…

Ponovno je to bio udarac s vrha 16-erca, ovog puta je kraj lopte bio veznjak Liverpoola Xherdan Shaqiri, a tko je u tom trenutku bio na golu bilo je potpuno nebitno jer nema vratara na ovom svijetu koji bi ovaj udarac zaustavio. Prekrasno! – 2:0

Pogodak veznjaka Liverpoola pogledajte OVDJE

Svega minutu kasnije Shaqiri je mogao staviti točku na i, ali je Cakir fantastično reagirao.

Do kraja prvog poluvremena Turci su u dva navrata mogli do smanjenja, a u obje je prilike bio Mert Muldur. Sommer je bio sretniji i spretniji u 33. i 43. minuti, a Turke je samo čudo moglo spasiti u nastavku.

U nastavku je, nakon točno sat vremena igre, još jednu dobru priliku propustio realizirati Seferović, da bi onda kazna za taj promašaj došla dvije minute kasnije.

Calhanoglu je kratko ostavio za Kahvecija, a Irfan, baš kao nekada Nihat, fantastično tuče i zabija za smanjenje – 2:1

Jedini pogodak Turske na ovom Euru pogledajte OVDJE

Ako su se Turci nečemu nadali, sve je palo u vodu šest minuta kasnije. Zuberu se piše asistencija, a Shaqiri ponovno fantastično zabija. Velika partija spomenutog dvojca – 3:1

Drugi pogodak zvijezde Švicarske nogometne reprezentacije pogledajte OVDJE

Do kraja utakmice na svakoj je strani bilo opasno, ali rezultat se ipak više nije mijenjao. Turska tako Euro napušta pognute glave, jer sve velike najave i očekivanja nisu ispunili, dok Švicarci sad moraju čekati rasplet ostalih skupina kako bi vidjeli je li i za njih natjecanje završeno ili će i oni put četvrtfinala.

Haris SeferovićXherdan ShaqiriTurska nogometna reprezentacijaŠvicarskaŠvicarska nogometna reprezentacijaEUROEuro 2020Euro 2021