
Gotovo je, Čolina ide u Augsburg, Hajduk ga prodaje za upola manje nego što je plaćen
Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 11.01.23. | 20:49
Germanijak doznaje kako je je napustio hotel Hajduka u Novigradu i odlazi na liječničke preglede u Njemačku.
Iako još nije stigla službena potvrda, izgleda kako je transfer Davida Čoline iz Hajduka u Augsburg gotova stvar. Prema informacijama Germanijaka, Čolina je napustio hotel Hajduka u Novigradu i odlazi na liječničke preglede u Njemačku. Tamošnji mediji pišu kako je ovo jako pametno odrađen posao Augsburga koji je nekadašnjeg mladog hrvatskog reprezentativca dobio poprilično jeftino, a njihove informacije govore kako je za Čolinu plaćeno svega 300 tisuća eura što je petina njegove tržišne vrijednosti po TM-u. Naravno, Hajduk na takav iznos ne bi pristao inače, ali budući da je 22-godišnji Zagrepčanin ušao u posljednjih pola godine ugovorne obveze te ga na ljeto mogu izgubiti potpuno besplatno, ovako su probali 'spasiti što se spasiti da'. Podsjetimo, Čolina je stigao u Hajduk prije četiri i pol godine iz Monaca za 700 tisuća eura.
Talentirani lijevi bek je u posljednjih godinu dana (naročito pod trenerskom palicom Valdasa Dambrauskasa) pokazao kako je polivalentan igrač te po potrebi može odigrati i u veznoj liniji (jednu od svojih najboljih utakmica u dresu Hajduka, kad su Splićani slavili na Rujevici rezultatom 3:0, odigrao je na mjestu središnjeg veznjaka), što mu sigurno daje jednu dodanu vrijednost. U Augsburgu za mjesto lijevog beka konkuriraju Iago i Mads Pedersen, ali zato Enrico Maaßen ima problema sa središnjim veznjacima pa tako ne bi bilo nemoguće da Čolina pokoju utakmicu odigra i na toj poziciji.
Ovakav rasplet se dao naslutiti budući da Čolina danas nije bio u Hajdukovom zapisniku za utakmicu protiv MOL Fehervara, baš kao što ne bi bilo nemoguće da on bude predstavljen 'u kompletu' s Dionom Drenom Beljom koji je također nadomak prelaska u Augsburg. Doduše, Čolinin transfer je 'gotova stvar', Beljin još nije, ali u ovom trenutku izgleda kako pregovori idu dobrim smjerom te bi 'hrvatski paket' mogao osvanuti u Bavarskoj već do kraja tjedna. (T.N.)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Counter Strike
Mali Nogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.