Gent ušutkao Liege, Mitrović nosi Anderlecht

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 11.08.14. | 09:24

Jučer su odigrane posljednje tri utakmice 3. kola belgijske Pro lige...

Prvi nedjeljni dvoboj ponudio je iznenađenje. Gent je na gostovanju u Liegeu s 1:0 slavio protiv domaćeg Standarda, koji je tijekom tjedna izborio play off Lige prvaka preko Panathinaikosa. Međutim, prošlosezonski viceprvak Belgije jučer je imao određenih problema s izostancima, što se osjetilo u njihovoj igri. Gentu je tri boda donio treći ovosezonski pogodak Laurenta Depoitrea iz 16. minute.

Anderlecht je pak ugostio Charleroi i mučio se više nego što se očekivalo. Ipak, Aleksandar Mitrović u finišu prvog poluvremena probio je goste, a minimalnih 1:0 ostalo je do kraja susreta. Aktualni prvaci tako su jedini s maksimalnim učinkom poslije tri kola u novoj sezoni.

U derbiju ove runde Zulte Waregem i Club Brugge odigrali su 1:1. Poveli su gosti počekom drugog dijela golom Castilla, potom nanizali nekoliko promašaja, što je sredinom nastavka kaznio Glynor Plet na asistenciju Aleksandra Trajkovskog, nekadašnjeg nogometaša zaprešićkog Intera.