Damir Spehar/PIXSELL

Div iz predgrađa pokleknuo kod trećeligaša, Istra 1961 nije dozvolila iznenađenje

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 21.09.21. | 17:07

Inter i Vuteks bez izgleda.

Danas je na rasporedu pet utakmica šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Dok je najveći fokus današnjeg programa usmjeren na Hajduk (igra protiv Primorca u Biogradu), Rijeku (slavila u Pitomači 7:0) i utakmicu Dugopolje - Lokomotiva, 'ispod radara' prošli su dvoboji Mladost - Inter te Vuteks Sloga - Istra 1961.

Mladost je u Ždralovima, selu iz okolice Bjelovara s 3:1 nadvisila Inter iz Zaprešića. Trećeligaš je pobijedio drugoligaša. Doduše, Inter se nalazi na začelju 2.HNL, a Mladost na čelu 3.HNL Sjever, tako da razlika u kvaliteti nije koliko bi se na prvu pomislilo.

Mladost je do velike, a na kraju se pokazalo i nedostižne prednosti stigla do poluvremena. Mladost je povela u 20. golom veznjaka Matije Vrbanića, devet minuta kasnije prednost domaćina udvostručio je napadač Ivan Sabljić, a treći gol pao je u 41. kada je u gostujuću mrežu loptu pospremio David Žabec. Inter je početkom nastavka zabio golom Luke Uzelca, no do kraja se nisu uspjeli vratiti u dvoboj te je Mladost na kraju slavila 3:1.

Istra nije priredila iznenađenje i svladala je Vuteks Slogu u Vukovaru 3:0. Doduše, Vuteks se jako dobro držao u prvom poluvremenu u kojem nije bilo pogodaka. Čvrste domaćine probio je Erhun Obanor u 55., a na 2:0 povisio je Abdallahi Mahmoud u 77., dok je za konačni rezultat zabio Dion Drena Beljo u 90. minuti.