Dinamo nije dobio svjetskog U20 prvaka, vratar Reala Ukrajincima donio naslov

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 15.06.19. | 21:06

Prvenstvo se održalo u Poljskoj.

Mlada reprezentacija Ukrajine postaja je svjetski prvak u uzrastu do 20 godina. U finalu su slavili protiv Južne Koreje, za koje je igrao mladi nogometaš zagrebačkog Dinama, Hyeon-uh Kim, a konačni rezultat bio je 3-1.

Povela je upravo azijska reprezentacija u petoj minuti golom Kang-In Leeja iz jedanaesterca, da bi pola sata kasnije rezultat poravnao Vladyslav Supriaga. Tada je na scenu stupio vratar Real Madrida, Andriy Lunin, koji je s nekoliko odličnih obrana spasio Ukrajince, a strijelac izjednačujućeg gola zabio je i za preokret Ukrajinaca u drugom poluvremenu.

Konačan rezultat postavio je Giorgi Tsitaishivli minutu prije kraja.

Upravo je Lunin, koji je posljednju sezonu odradio na posudbi u Leganesu, zaradio titulu najboljeg vratara turnira, dok je današnji južnokorejski strijelac uzeo naslov najboljeg igrača turnira.