Pixsell

Derbi Zapada pripao Kustošiji: Golom u 90. srušili lidera 1.NL!

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 14.04.23. | 17:33

Momčad Kustošije odmaknula se od zone ispadanja.

Derbi susjednih kvartova sa zapada metropole pripao je Kustošiji koja je golom Šimuna Grgića u 90. minuti svladala Rudeš s 2:1 i, barem privremeno, skočila na sedmo mjesto ljestvice s tri boda i utakmicom više od 11 Jaruna. Rudeš je, unatoč porazu, ostao uvjerljiv na vrhu prvenstvene ljestvice, no Vukovar 1991 bi se sutrašnjom pobjedom nad BSK-om iz Bijelog Brda mogao približiti Plavo-bijelima na šest bodova zaostatka.

Domaćini su stigli u vodstvo golom 21-godišnjeg napadača Andreja Šaronje u 11. minuti i držali su tu prednost sve do 72. kada je Ivan Laca poravnao. U periodu od 78. do 85. minute Samir Toplak napravio je čak četiri izmjene, a do gola vrijednog tri boda stigli su u posljednjoj minuti utakmice preko već spomenutog Grgića.

U idućem kolu Rudeš dočekuje BSK iz Bijelog Brda, a Kustošija će nove bodove spasa loviti u još jednom zapadno-zagrebačkom derbiju, kod Jaruna.