Club Brugge startao pobjedom, Anderlecht kreće u obranu naslova

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 27.07.14. | 15:49

U najjačoj belgijskoj ligi u subotu su odigrane četiri utakmice…

Nakon što su u petak novu sezonu Pro Leaguee u Liègeu otvorili Standard i Charleroi, a slavio je domaćin s 3:0, Club Brugge je u gostima slavio kod Waasland-Beverena golovima Čileanca Nicolasa Castilla u 50. i Oscara Duartea u 78. minuti.

Cercle Brugge i Gent odigrali su bez pogodaka 0:0, Oostende je s 2:0 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Alhassaneu Keiti koji je zabio u 21. i 23. minuti, izgubio kod Liersea, dok je Westerlo s 1:0 bio bolji od Lokerena. Pogodak za domaćine postigao je Maxime Annys u 13. minuti.

Današnji program otvorili su Mechelen i Genk, a slavili su domaćini s 3:1. Gosti su poveli već u ranoj fazi utakmice. U sedmoj minuti zabio je K. Hyland koji je u 54. minuti pocrvenio, zaradivši drugi žuti karton. Domaćini izjednačuju na 1:1 u 22. minuti preko Sofianea Hannia, na 2:1 povisio je J. Adesanya u 37. minuti, a konačnih 3:1, minutu kasnije djelo je Claesa.

Danas još igraju branitelj naslova Anderlecht i Mouscron-Péruwelz te Zulte-Waregem i Kortrijk.