REUTERS/Russell Cheyne

Barišić u pobjedi Rangersa došao do 10. asistencije u prvenstvu

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 15.04.23. | 18:24

Sjajna sezona za lijevog beka Vatrenih.

Nogometaši Rangersa ostvarili su domaću pobjedu u 32. kolu škotskog Premiershipa, pobijedili su St. Mirren s 5:2.

Put do pobjede Rangersa nije bio ugodan. Dva puta je domaćin vodio, ali je St. Mirren dva puta stizao zaostatak te je rezultat 2-2 stajao sve do 80. minute. No, tada je unutar tek 80-ak sekundi dva pogotka postigao Morelos i time svojoj momčadi osigurao pobjedu. Nakon toga je još Arfield zabio pogodak za konačnih 5:2.

Uvodna dva pogotka za Rangers su postigli Cantwell u 26. i Sakala u 48. minuti, s tim da je asistent za drugi pogodak Rangersa bio hrvatski reprezentativac Borna Barišić koji je odigrao cijelu utakmicu. Bila je to već 10. asistencija Barišića u ovoj prvenstvenoj sezoni, uz jedan postignuti pogodak. Gledajući sva natjecanja, Barišić je zabio dva gola i dodao čak 13 asistencija.

Oba pogotka za St. Mirren je dao O'Hara, u nadoknadi prvog poluvremena te u 65. minuti.

Drugi Hrvat u redovima pobjednika, napadač Antonio Mirko Čolak, nije konkurirao za ovaj susret. Rangers je i dalje drugi na ljestvici, uz utakmicu više ima devet bodova manje od vodećeg Celtica.