Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

LeBron došao do nevjerojatnih 38 tisuća poena! Detroit kiksao bez Babe, Jokić sa sirenom za pobjedu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 5min | pon. 16.01.23. | 09:00

Ivica Zubac je odigrao 30 minuta u pobjedi Clippersa 121:100 nad Houstonom i za to vrijeme ubacio 10 poena uz šut 4/5, a imao je i 5 skokova, 2 ukradene lopte i 2 blokade, Jokić je stigao do 88. triple-doublea u karijeri

Bojan Bogdanović nije zbog bolesti zaigrao u porazu Detroit Pistonsa od New York Knicksa 104:117, njihovom 35. ove sezone. Knickse je do 25. pobjede u sezoni predvodio Julius Randle sa 42 poena i 15 skokova, a Jalen Brunson je za pobjednike ubacio 27 poena. Kod Detroita su najbolji bili Saddiq Bay i Jaden Ivey sa po 21 poena svaki.

Ivica Zubac je odigrao 30 minuta u pobjedi Clippersa 121:100 nad Houstonom i za to vrijeme ubacio 10 poena uz šut 4/5, a imao je i 5 skokova, 2 ukradene lopte i 2 blokade. Najefikasniji suigrači bili su mu Terance Mann s 31 poenom i Kawhi Leonard s jednim manje dok su Huston predvodili Eric Gordon s 24 i Kenyon Martin Jr. s 22.

Chicago je prekinuo niz od tri poraza pobijedivši Golden State Warriorse sa 132-118. Nikola Vučević postigao je rekord karijere s 43 koša, a Chicago Bullsi prekinuli su niz od 11 poraza protiv Golden Statea. Zanimljivo, Vučević je posljednji put zabio 43 poena 2. veljače 2021. protiv Bullsa kao član Orlando Magica. Zach LaVine dodao je 27 koševa unatoč gađanju 1 za 8 u tricama. Pobijedili su bez vodećeg strijelca DeMara DeRozana, koji je propustio svoju treću uzastopnu utakmicu zbog istegnuća desnog kvadricepsa. Klay Thompson ubacio je 26 koševa, a Stephen Curry 20 za Golden State.

LeBron James postao je drugi igrač u povijesti NBA koji je zabio 38.000 poena u karijeri kada su se Philadelphia 76ers oduprli pritisku Los Angeles Lakersa i svladali ih 113-112 za njihovu osmu pobjedu u deset međusobnih susreta. James Harden dodao je 24 poena i 13 asistencija za Philadelphiju, dok je Russell Westbrook također upisao triple-double (20p, 14s, 11a). Russell Westbrook nije uspio izvesti čisti šut ili dodavanje u posljednjoj sekundi u obrani Embiida (35 poena i 11 skokova), što je omogućilo 76ersima da ostvare svoju četvrtu uzastopnu pobjedu u gostima. Westbrook je tvrdio da ga je Embiid faulirao, ali se sudac s tim nije složio.

James je ubacio 35 poena, 10 asistencija i osam skokova za iscrpljene Lakerse, kojima je ovo treći uzastopni poraz nakon niza od pet pobjeda. Nedostaje mu još samo 363 poena da dostigne Kareema Abdul-Jabbara na prvom mjestu liste najboljih strijelaca svih vremena.

"Igramo dobru košarku. Samo ne pobjeđujemo u utakmicama, frustrirajuće je", rekao je LeBron nakon utakmice.

Damian Lillard postigao je 40 koševa u utakmici u kojoj su Trail Blazersi pobijedili Dallas Maverickse 140-123, donijevši Portlandu uzastopne pobjede po prvi put od sredine prosinca. Bila je to druga međusobna utakmica između ovih momčadi, a u ovoj su Mavsi odmarali Luku Dončića, koji je imao sezonski najnižih 15 poena u 35 minuta u porazu večer ranije kada je Portland prekinuo niz od pet poraza pobjedom 136-119 u prvoj utakmici. Dončićeva odsutnost nije nužno olakšala posao Blazersima, koji su vodili sa samo 98-96 pred posljednju četvrtinu. Ali trica Jusufa Nurkića povećala je vodstvo Blazersa na 118-103 na 8:09 do kraja i Portland je uspio izdržati. Spencer Dinwiddie predvodio je Maverickse s 28 poena i devet asistencija.

Osim toga, Blazersi su dočekali povratak Nassira Littlea, koji je pauzirao od 29. studenog zbog ozljede kuka. Little je u igru ​​ušao 8:34 u prvom poluvremenu. Završio je s 10 poena za 16 minuta.

“Svaki put kada dolazite nakon teških utakmica u kojima gubite, samo tražite pobjedu. Dobili smo jednu sinoć, stvarno dobru pobjedu," rekao je Lillard, koji je predvodio Portland s 40 poena, duplo više od najbolje trojke koja ga je slijedila - Simonsa, Granta i Nurkića koji su imali po 20 poena. Dodao je:

"Uvijek je teško dvaput pobijediti momčad. Imali su nekoliko igrača 'out', ali smo i dalje morali biti oštri i mentalno sigurni bez obzira na to tko je bio vani.”

Nikola Jokić pogodio je tricu za vodstvo na 1,2 sekunde do kraja, čime je ostvario svoj 12. triple-double učinak u sezoni, a Denver Nuggets su osvojili svoju 13. uzastopnu pobjedu kod kuće pobijedivši Orlando Magic 119-116. Sjajni Srbin izbacio je šut preko Franza Wagnera i završio sa 17 poena, 14 asistencija i 10 skokova. Bio je to njegov 88. triple-double u karijeri.

Aaron Gordon je s 25 koševa predvodio Nuggetse, a Jamal Murray je dodao 18. Markelle Fultz je imao 20 koševa za Magic, Wagner je dodao 19 poena, a Paolo Banchero 18. Trener Magica Jamahl Mosley rekao je da mu se sviđa način na koji je njegova momčad uzvratila nakon zaostatka na poluvremenu, te je primijetio da je bila potrebna izvrsna igra Jokića na kraju da ih Nuggetsi pobjede.

Shai Gilgeous-Alexander i Josh Giddey zabili su svaki po 28 koševa i predvodili Oklahoma City Thunder do 112-102 pobjede nad Brooklyn Netsima u nedjelju. Lu Dort dodao je 22 poena za Thunder, koji je ostvario treću uzastopnu pobjedu čime je zaključio gostovanje na Istoku i poboljšao se na 21-23. Spursi su se vratili u svoj pravi dom AT&T Center u nadi da će izbaciti loš okus četiri uzastopna poraza iz svojih usta, posebno poniženje koje su pretrpjeli u Alamodomeu, a jedno poluvrijeme je izgledalo kao da bi to mogli učiniti, jer su vodio je jedan bod do poluvremena protiv znatno poboljšanog Sacramento Kingsa koji je trenutno četvrti na Zapadu. Nažalost, užasna treća četvrtina dovela je do zastrašujućeg dvoznamenkastog vodstva Kingsa i dok su se Spursi pokušavali oporaviti u četvrtoj, samo su stigli do poraza 132-119.

Kada nije bio u problemima s prekršajima, Jakob Poeltl je imao sjajnu večer s 23 poena uz šut 10-12, dok Josh Richardson ima 21 poen s klupe, uključujući 4-6 iz tri. Harrison Barnes imao je 29 poena, dok je De'Aaron Fox imao 23, a Domantas Sabonis 18-18 double-double.