Zadar osvjetlao obraz hrvatskim klubovima - u Višnjiku pala Igokea

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 04.10.14. | 22:58

Jedinu pobjedu hrvatskih klubova u 1. kolu ABA lige ostvario je Zadar koji je s 68:61 u Višnjiku pobijedio Igokeu.

Nakon što je Cibona jučer izgubila od Olimpije, a Cedevita danas od Krke, eventualni poraz Zadrana protiv Igokee značio bi jako loš start hrvatskih klubova u regionalnoj košarkaškoj ligi. No, Zadrani nisu dopustili da nakon 1. kola svi naši klubovi imaju nulu u rubrici pobjeda već su ubilježili jako važnu pobjedu protiv Igokee.

Zadar je ušao sigurno u utakmicu te poveo s 15:9, a ono što je moglo veseliti trenera Antu Nazora je činjenica da su svi članovi petorke solidno reagirali u napadačkom dijelu. Tada stečenu prednost Zadar je čuvao sve do sredine druge četvrtine kada je Igokea izjednačila na 21:21, a koš za koš se igralo sve do poluvremena na koje se otišlo s rezultatom 29:29.

Obje momčadi bile su izrazito neprecizne u prvih 20 minuta što se jasno vidi i iz broja koševa. Zadar je imao i lošu kontrolu lopte, prikupio čak 8 izgubljenih u prvom poluvremenu, ali Igokea to nije uspijevala kazniti.

Zato su Zadrani kaznili Igokeu u trećoj četvrtini. Nastavili su gosti s lošim šutevima, a razigrao se Amerikanac Florence koji je postigao 10 koševa u trećem dijelu susreta te se Zadar odvojio na više od 10 koševa prednosti, a tu je prednost domaća momčad uspjela obraniti do kraja susreta bez obzira što je Igokea zadnju četvrtinu odigrala dosta dobro. No, tada je već i Zadar ušao u dobar ritam te je na kraju završilo 68:61 što je donijelo dva važna pobjeda za domaćine.

ZADAR – IGOKEA 68:61