Virtus dovodi nekadašnjeg drugog strijelca Eurolige
Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 26.07.19. | 15:26
Kakav bi ovo bio transfer.
Virtus Bologna čini sve kako bi se vratio u vrh europske košarke, gdje je prije 20-ak godina i bio. Klub ima proračun od 14 milijuna eura za nadolazeću sezonu, po čemu su jedni od najbogatijih u Europi.
Ipak, pozivnicu za Euroligu nisu dobili te će igrati Eurokup, a tu će po svemu sudeći biti među glavnim favoritima za naslov. Već su doveli Miloša Teodosića, a kako prenosi talijanska La Prealpina, ponudili su ugovor fantastičnom Amerikancu Malcolmu Delaneyu.
Ovog beka pamtimo po vanserijskim partijama u Lokomotiv Kubanu, s kojim je u sezoni 2015/16 osvojio treće mjesto u Euroligi. U Top 16 fazi gostovao je i kod Cedevite, a zagrebačkoj publici podario je maestralnu partiju te je nade sada već ugašenog kluba ugasio s 31 poenom i 8 asistencija. Te je sezone bio drugi strijelac natjecanja.
Nakon toga su uslijedile dvije sezone u Atlanti uz prosjek od 5.7 poena, kao i jednogodišnja avantura u Kini.
Što se Virtusa tiče, ovdje bi mogao tvoriti nevjerojatan bekovski tandem s Teodosićem, tandem kakav nema većina euroligaških momčadi.
(foto: Reuters)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Mali Nogomet
Ragbi
Stolni Tenis
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.