Stephen Lew-USA TODAY Sports

VIDEO Super-Zubac: Ostao na skok do učinka 20-20, Bogdanović i Šarić sudjelovali u porazima svojih momčadi

Vrijeme Čitanja: 3min | pon. 08.01.24. | 08:15

Sinoć je odigrano devet utakmica NBA lige.

Los Angeles Clippersi izgubili su u gradskom derbiju od Lakersa sa 103-106, no Ivica Zubac odigrao je jednu od svojih najboljih utakmica karijere. Hrvatski centar je, naime, ubacio 22 poena i pritom upisao 19 skokova uz jednu asistenciju i blokadu, za svoj 12. double-double sezone. Prema tome, falio mu je skok do učinka od najmanje 20 poena i skokova po utakmici, s kojim se može pohvaliti mali broj igrača. Paul George je također utakmicu završio sa 22 ubačaja, a Kawhi Leonard je dodao 15.

Lakersi su na kraju prekinuli seriju od četiri uzastopna poraza, a do pobjede su ih vodila dva superstara LeBron James s 25 poena, osam skokova i sedam asista te Anthony Davis koji je ubacio 22 uz 10 skokova i tri ukradene lopte.

Clippersi su rano imali kontrolu, držeći Lakerse na 19 poena u prvoj četvrtini i na poluvremenu su vodili 53-49. No, Lakersi su dobili treću četvrtinu sa 32-24 i poveli 81-77 da bi osam minuta do kraja vodili s deset razlike (94-84). Clippersi su nakon toga napravili seriju od 9-0 i došli do 94-93 nešsto više do šest minuta do kraja nakon trice Normana Powella (14 poena). Dvije minute i 19 sekundi prije kraja bilo je izjednačeno 98-98 nakon tri slobodna bacanja Powella kojeg je faulirao Taurean Prince.

Prince se iskupio tricom za vodstvo od 101-98 s preostalih 1:17, a James je pogodio za 103-98 41,9 sekundi do kraja. Prince i Austin Reaves zajedno su izveli tri slobodna bacanja u zadnjih 12,3 sekunde, a Powell je promašio trkuću tricu uz sirenu koja bi izjednačila rezultat.

Rezultatski uspješna nisu bila niti preostala dva Hrvata koji su jučer izašli na parkete. Bojan Bogdanović ubacio je 14 poena uz pet skokova, asistenciju i ukradenu loptu u novom, 114-131 porazu Detroit Pistonsa, ovaj put od prvaka Denver Nuggetsa. Zanimljivo, Nikola Jokić je u 25 minuta ubacio samo četiri poena, ali je zato imao 16 asistencija, sedam skokova i pet blokada. Najbolji u redovima Nuggetsa sinoć je bio Jamal Murray s 37 poena, pet skokova, četiri asista, ukradenu i blokiranu loptu.

Golden State Warriorsi na domaćem su parketu izgubili od Toronto Raptorsa 114-131, a Dario Šarić ubacio je 11 poena uz pet skokova, četiri asista i dvije ukradene lopte. Raptorse je do pobjede vodio donedavni Knicks R.J. Barrett s 37 poena te šest skokova i asistencija. Immanuel Quickley je upisao 10 asistencija i devet poena za Toronto. Jakob Poeltl upisao je double-double za Toronto s 14 poenai izjednačenih 11 skokova, dok je Chris Boucher imao 17 poena, a Pascal Siakam 16. Klay Thompson bio je najbolji kod Warriorsa s 25 poena, pogodivši pet od sedam pokušaja za tricu. Trayce Jackson-Davis upisao je double-double s 11 skokova i 16 koševa, a Moses Moody ubacio je 21 koš.