D. Ross Cameron-USA TODAY Sports

VIDEO Šarić individualno i momčadski bolji od Bogdanovića, zapažena partija Ivice Zubca, nastupio i Šamanić

Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 06.01.24. | 07:37

U superbogatom programu NBA lige, u kojem je odgirano čak 14 utakmica, nastupila su sva četiri hrvatska košarkaša...

Nakon što su Detroit Pistonsi prekinuli niz od 28 uzastopnih poraza, momčad Bojana Bogdanovića doživjela je treći poraz u nizu i to od momčadi za koju igra Dario Šarić. Golden State Warriorsi svladali su Pistonse 113-109, a Šarić je odigrao odličnu utakmicu, sa 17 poena bio je treći najbolji strijelac Warriorsa (iza Curryja koji je ubacio 26 i Thomspona koji se zaustavio an 19 poena), a tome je pridodao tri skoka, asistenciju. S druge strane Bojan Bogdanović bio je ispod svoje uobičajene šuterske razine, pogodio je samo 5 od 19 pokušaja te se zaustavio na 12 poena uz pet skokova i tri asistencije. Najbolji kod Pistonsa bio je Cade Cunningham s 30 poena, pet skokova i tri asistencije, ali to nije bilo dovoljno za prekid novog niza poraza.

Odličnu partiju zabilježio je i Ivica Zubac u 111-95 gostujućoj pobjedi Los Angeles Clippersa kod New Orleans Pelicansa. Zubac je u 23 i pol minute na parketu ubacio 15 poena uz osam skokova i dvije asistencije i bio je treći najbolji strijelac Clippersa nakon Paula Georgea (24p, 7s, a) i Kawhija Leonarda (19p, 9s, 2a).

Sinoć je nastupio i Luka Šamanić. U 97-120 porazu Utah Jazza kod Boston Celticsa na parketu je proveo 12 minuta i ubacio je šest poena uz pet asistencija.

Prouči cjelokupnu ponudu za košarku na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Od ostalih utakmica napomenimo 122-120 gostujuću pobjedu Orlando Magica kod prvaka Denvenr Nuggetsa u kojoj je Paolo Banchero zabio svoj prvi triple-double karijere (32p, 11a, 10s, 3ul) dok je Nikola Jokić ostao na 29 poena, osam skokova, četiri skoka i tri ukradene lopte.