Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Šibenka na Baldekinu dobila Cibonu, prelomila trica Širka u posljednjim sekundama

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 20.02.21. | 21:57

U prvoj četvrtini Cibona je zabila samo osam poena, dok su domaći na početku napravili seriju 18-0

Cibona je poražena na Baldekinu u zaostaloj utakmici14. kola HT Premijer lige rezultatom 73-68 (25-8, 13-23, 13-21, 20-16).

Domaći su otvorili utakmicu nestvarnom serijom od 18-0, a do kraja prve dionice na semaforu je pisalo 25-8. Do odmora su se Cibosi preko Radovčića i Markote uspjeli donekle vratiti pa je na poluvremenu na semafor pokazivao 38-31.

Prvo vodstvo Cibona imala je tek krajem treće četvrtine (49-52) nakon 8 vezanih poena Markote, a u posljednju su ušli s minimalnom prednosti (51-52). Zadnja četvrtina se igrala koš za koš, a susret je odlučio Širko tricom osam sekundi prije kraja. Novačić je pokušao uzvratiti, ali je promašio i konačan rezultat postavio je Pleadin s pogođena dva slobodna bacanja.

Podsjetimo, Cibona je igrala bez Prkačina i Drežnjaka, kao i trenera Jovanovića zbog reprezentativnih obaveza.