Brett Davis-USA TODAY Sports

Dončić još jednom fenomenalan, Šamanić igrao u porazu Utaha, Zubac bez minuta za Clipperse

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 30.01.24. | 08:13

Slovenski košarkaš reda sjajne partije

Dallas Mavericksi su kod kuće svladali Orlando Magic sa 131:129. Slovenska zvijezda Luka Dončić predvodio je pobjedničku domaću momčad sa 45 koševa, 15 asistencija i devet skokova u 43 minute igre, a Tim Hardaway Jr. dodao je 36 koševa.

Prouči cjelokupnu ponudu za NBA na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Luki Dončiću , koji je treći put zaredom odigrao najmanje 43 minute, iznimno je pomogao Tim Hardaway Jr. u napadu. s 36 koševa, obojica su zabili 54 od Dallasovih 70 koševa u drugom poluvremenu i 27 od 35 u zadnjoj četvrtini. Dereck Lively II dodao je 20 poena i 11 skokova, a Jalen Hardy 20, uključujući 18 u prvom poluvremenu. Paolo Banchero predvodio je Magic s 36 poena. Franz Wagner dao je 21 poen, a novak Anthony Black , koji je odrastao i pohađao srednju školu u Dallasu, zabio je 20.

Magic je vodio 77-61 na poluvremenu, četiri poena manje od rekorda franšize za poene u prvom poluvremenu, prije nego što je Dallas napravio seriju 31-9 i poveo 96-89.

"Odradili su fenomenalan posao u prvom poluvremenu" rekao je Hardaway i dodao:

"Sve što smo mi učinili bilo je da smo u poluvremenu razgovarali o tome i vratili se i pobijedili."

Mavericksima su nedostajali osmerostruki all-star Kyrie Irving i starteri Derrick Jones Jr. i Dante Exum. Irving je propustio svoju četvrtu uzastopnu utakmicu zbog ozljede palca.

U okršaju Nikole Jokića i Giannisa Antetokounmpoa, Denver Nuggetsi su sa 113-107 nadigrali su Milwaukee Buckse. Srbin je upisao novi triple-double zabilježivši 25 poena, 16 skokova i 12 asistencija, dok je Grk prevodio svoju momčad s 29 poena, 12 skokova i četiri asistencije.

Brooklyn Netsi su s uvjerljivih 147-114 svladali Utah Jazz, a Luka Šamanić je u osam minuta na terenu upisao skromnih pet poena i zabilježio jedan skok. Domaćine su do pobjede predvodili Mikal Bridges i Cam Thomas s 33, odnosno 25 poena.

Ivica Zubac nije igrao za LA Clipperse u njihovom porazu od Clevelanda 118-108. (g)

REZULTATI:

Brookly - Utah 147-114

Luka Šamanić igrao je 7:44 minuta za Utah i postigao 5 koševa (šut za dva 1-1, slobodna bacanja 3-4) uz 1 skok i 1 blokadu

Cleveland - LA Clippers 118-108