Sime Zelic/PIXSELL

Zadar nakon preokreta pobijedio Cibonu u Draženovom domu

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 29.01.24. | 22:20

Hrvatski derbi u regionalnoj ligi otišao je na stranu gostiju

U hrvatskom derbiju 18. kola regionalne ABA lige Zadar je u Draženovom domu pobijedio Cibonu sa 88-71.

Vukovi su daleko bolje ušli u susret. Koncem prve četvrtine imali su 10 razlike (19-9), a početkom druge i +11 (25-14). Međutim, Zadar je polako dostizao zaostatak, okrenuo rezultat i na poluvrijeme otišao sa četiri koša viška (40-36).

U trećoj dionici gosti su poveli sa 13 razlike (62-49) usmjerivši utakmicu na svoju stranu. Cibona se spustila na minus pet (58-63), no uslijedila je zadarska serija 11-4 za 74-62. Do kraja utakmice prednost Zadra je samo rasla, na konačnih +17 (88-71).

Zadar su do desete pobjede predvodili Luka Božić sa 22 poena, osam skokova i šest asistencija, Lovro Mazalin sa 15 poena, te Arijan Lakić i Dario Drežnjak sa po 14 poena. Kod Cibone, koja je upisala 12. poraz, najefikasniji su bili Aleksandar Aranitović sa 15 poena, te Ivan Majcunić i Krešimir Radovčić sa po 10 poena.