Cibona dominirala tokom cijelog susreta pa na kraju čupala pobjedu

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 22.05.19. | 22:21

Poveli 1:0 u seriji.

Večeras je odigrana prva utakmica finala doigravanja za prvaka u kojoj je Cibona pobijedila Cedevitu rezultatom 88:84.

Cibona je od samog početka krenula u visokom ritmu i nametnula svoju igru. Već u prvoj četvrtini odlaze na dvocifrenu prednost i dobivaju prvu dionicu rezultatom 28:16. U drugoj četvrtini nastavljaju u istom ritmu te sredinom druge dionice odlaze na 17 koševa razlike, a na odmor se odlazi s rezultatom 51:39.

Početak drugog poluvremena ista pričao kao iz prvog, u jednom trenutku Cibona odlazi na rekordnih 19 razlike, međutim Cedevita diže ritam i sa serijom 10:0 vraća se na, koliko toliko za njih, prihvatljivu razliku. U završnu dionicu se ulazi rezultatom 66:55.

U zadnjoj četvrtini, Cedevita se vraća u utakmicu i četiri minute do kraja dolazi na minus tri, a dvije minute do kraja i u prvo vodstvo na utakmici. Međutim, loše reakcije gostiju i nervoza Cobbsa, usmjerili su utakmicu na Cibonin mlin.

Domaćina su do pobjede vodili Markota sa 16 i Rozić s 15 poena, dok su kod gostiju najbolji bili Cobbs sa 16 i Pullen 14 koševa.

Cibona je ovom pobjedom povela u seriji 1:0, a druga utakmica se igra ponovo u Draženovom domu za dva dana.