Cedevita slavila na vrućem gostovanju

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 02.02.19. | 22:53

Odlično prvo poluvrijeme pretvorilo se u napetu završnicu.

U 18 kolu ABA lige Cedevita je na vrućem gostovanju, teže od očekivanog, pobijedila Igokeu rezultatom 75:78.

Zagrepčani su na poluvrijeme otišli s +12, a kvalitetna obrana nije dala naslutiti da će se domaćini vratiti u igru. Međutim, u trećoj četvrtini, Igokea postiže čak 26 poena te skoro sustigla svoj učinak iz prvog poluvremena. Treća četvrtina ponudila je šahovsko nadmudrivanje, a Cedevita je nakon ogromne prednosti bila u situaciji da izgubi susret. Ipak, odigrali su pribranu završnicu te ostvarili vrijednu gostujuću pobjedu.

U redovima domaćina najefikasniji je bio Marko Luković s 22 poena, a kod Cedevite Elgin Cook je ubacio 17. Bila je to 13 pobjeda momčadi Slavena Rimca koja se nalazi na drugom mjestu ljestvice ABA lige iza Crvene Zvezde. Igokea je deveta s 6 pobjeda iz 18 susreta.