Budućnost u ludoj utakmici pobijedila Cedevitu

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 21.01.19. | 19:57

Derbi pripao Crnogorcima.

Utakmicom Budućnosti i Cedevite u Podgorici okončano je 16. kolo ABA lige, a na koncu je slavila domaća momčad s 80:78.

Bila je to dosta kaotična utakmica, prepuna preokreta, a na kraju Cedevita može jako puno žaliti za propuštenom prilikom. Vodili su cijelo drugo poluvrijeme, u nekoliko navrata i po 8 poena razlike, da bi pet minuta prije kraja Norris Cole zaradio tehničku, što je razjarilo krcatu publiku u Morači. Uslijedili su neredi, ubačeno je dosta predmeta na parket, a prekid je trajao duže od deset minuta.

Nakon toga, Cedevita je pala i Budućnost radi seriju 12:0 za potpuni preokret. Ipak, na kraju je Cedevita bila ta koja je imala zadnji napad i priliku za pobjedu, ali nisu čak niti uputili šut na koš. Dobra je stvar što je poraz manje od pet razlike, tako da će Cedevita u slučaju međusobnog omjera biti ispred Podgoričana.

Kao i obično, Zagrepčane su predvodili Pullen s 25 i Cobbs s 18 poena, dok je kod domaćina najefikasniji bio Clark (17p, 8s). Obje momčadi imaju omjer od 11 pobjeda i 5 poraza.