Budućnost izjednačila protiv Cedevite

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 31.03.19. | 20:47

Odluka pada za tjedan dana u Zagrebu.

Košarkaši Budućnosti su u užarenoj atmosferi dvorane u Morači pobijedili Cedevitu 87:72 i poravnali rezultat na 1:1.

Bila je to utakmica odličnih obrana i malih brojki u prvom poluvremenu, a domaćini su otišli s minimalnim vodstvom na prednost.

U nastavku se Budućnost odvojila u trećoj četvrtini i odigrala u puno boljem ritmu od hrvatskog prvaka. Sredinom zadnje četvrtine Cedevita je opet dobila priliku vratiti se u susret, ali u odlučujućim trenucima proradio je šut za tri poena domaćina i odveo ih na nedostižnu prednost.

Najbolji u momčadi Budućnosti bio je Jackson s 15 poena, a čak 6 igrača bili su dvoznamenkasti, dok je kod Cedevite najefikasniji bio Pullen s 18 poena.

Treća i odlučujuća utakmica koja će odlučiti finalista ABA lige odigrat će se 7. travnja u Zagrebu.