Karlović osvojio 15. turnir u karijeri, prvi nakon dvije godine!

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 21.10.18. | 22:40

Pobjeda hrvatskog tenisača.

Hrvatski tenisač Ivo Karlović u kanadskom Calgaryu je stigao do 15. titule u karijeri.

Nakon osvojenih 8 ATP naslova, sedma je ovo Challenger titula do koje je stigao pobjedom u finalu nad Jordanom Thompsonom. 'Div sa Šalate' slavio je rezultatom 7-6, 6-3.

U prvom setu oba tenisača su držala svoj servis, iako je Australac imao dvije brejk prilike na drugom servis-gemu hrvatskog tenisača. Set je odlučen u tie-breaku, specijaliziranom trenutku meča za 'doktora Ivu', koji je odnio prvi set sa 7-3.

Prvi nositelj, 24-godišnji Thompson potom je pao u drugom setu. Karlović ga je prvotno 'brejkao' pri rezultatu 3-2, da bi Australac odmah potom vratio servis. Ipak, nije bio dovoljno pribran te je Karlović u drugoj break prilici ponovno oduzeo servis Thompsonu i priveo meč kraju.

Prvi je ovo naslov za 39-godišnjeg Hrvata nakon više od dvije godine. Posljednji turnir osvojio je u kolovozu 2016. godine svladavši u finalu Los Cabosa, španjolskog tenisača Feliciana Lopeza. Posljednji Challenger naslov osvojio je 2011. godine u američkom Tiburonu, svladavši Sama Querreya.