Hamiltonu pole-position u Monzi, izjednačio se sa Sennom

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 03.09.16. | 17:33

Vozač Mercedesa Lewis Hamilton bio je najbrži u kvalifikacijama za sutrašnju Veliku nagradu Italiju.

Trostruki svjetski prvak je bio najbrži na sva tri dijela kvalifikacija, a imao je gotovo pola sekunde prednosti ispred momčadskog kolege Nice Rosberga.

Lewisu Hamiltonu je to bio sedmi pole position ove sezone, a ukupno peti na stazi u Monzi, čime se izjednačio s legendarnim vozačima Ayrtonom Sennom i Juanom Manuelom Fangijom. Nakon uspješno odrađenih kvalifikacija, Britanac je priznao kako je nevjerojatno ponosan i počašćen što je stao uz bok Senni i Fangiju.

Do trećeg je mjesta sa 0.837 sekundi zaostatka za Hamiltonom stigao Sebastian Vettel, a pratio ga je momčadski kolega iz Ferrarija, Kimi Raikkonen. Peto mjesto je zauzeo Valtteri Bottas, šesto Daniel Ricciardo, a sedmo Max Verstappen.

Hamilton ima devet bodova prednosti u poretku Svjetskog prvenstva ispred Rosberga. Ako sutra pobijedi, prednost će dodatno podebljati, a ujedno će ubilježiti i jubilarnu 50. pobjedu u karijeri.