Donna u drugom kolu, Karlović predao

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 28.08.19. | 09:03

Doktor Ivo je jedini hrvatski predstavnik koji se nije plasirao u drugo kolo.

Donna Vekić se pobjedom protiv Hogenkamp rezultatom 7:6, 6:3 plasirala u drugo kolo posljednjeg Grand Slama sezone.

Naša tenisačica nije na najbolji način otvorila dvoboj te je izgubila svoj prvi servis gem. No, u šestom gemu je oduzela početni udarac protivnice i vratila susret u egal. Međutim, u 11. igri Donna opet gubi servis i Nizozemka dolazi u priliku svojim servisom uzeti set, ali nije izdržala pritisak i set odlazi u 13. igru, koji pripada našoj tenisačici.

U drugom setu  Donna tri puta oduzima početni udarac svojoj protivnici, dok je ona izgubila samo jedan te odnosi pobjedu rezultatom 7:6, 6:2.

Vekićka u drugom kolu igra protiv Estonke Kanepi, koja je u prvom kolu bila bolja od Marije 2:1. Meč je zakazan za sutra u 17:00 sati.

Ivo Karlović se predajom protiv Tiafoea oprostio od US Opena. Doktor je predao u trećem setu zbog bolova u donjem dijelu leđa, a da stvari ne štimaju bilo je potpuno jasno već u prvom setu kad je njegov protivnik imao čak pet break lopti, od čega je iskoristio dvije na podlozi koja savršeno odgovara Karlovićevoj igri.