Div sa Šalate srušio rekord pobjedom nad favoriziranim Kanađaninom

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 21.01.20. | 15:23

Neočekivana, ali slatka pobjeda doktora Ive.

Ivo Karlović se plasirao u drugo kolo Australian Opena.

Prva prepreka bio mu je favorizirani Vasek Pospisil, Kanađanin koji se nalazi 14 mjesta ispod na ATP ljestvici, ali se očekivala pobjeda nad Divom sa Šalate. Naš tenisač se nije složio s takvim scenarijem.

Krenuo je s karakterističnim prvim setom koji je na njegovu stranu otišao u tie-breaku (7-4). Potom je drugi set odradio ekspresno za samo 28 minuta koji je otišao na njegovu stranu rezultatom 6-4. Za kraj je 'na iskustvo' uzeo treći set koji je bio izjednačen do samog kraja, da bi doktor Ivo pri vodstvu 6-5 oduzeo servis Pospisilu i tako prošao u drugo kolo.

Ovom pobjedom, Karlović je postao najstariji igrač koji je došao do pobjede na jednom Grand Slamu koji se igra na tvrdoj podlozi. Na leđima mu je tek 40 godina i 327 dana...

U drugom kolu čeka ga  deseti nositelj Gael Monfils.