Ajax – PSV 3:1: Napeta bitka za nizozemski naslov

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 31.03.19. | 18:39

Domaćini slavili unatoč igraču manje.

U najvećem derbiju nizozemskog prvenstva Ajax je slavio na svom terenu protiv izravnog konkurenta za naslov prvaka Nizozemske PSV-a rezultatom 3:1 te se vratio u utrku za domaću titulu.

Prvi pogodak na utakmici došao je nakon pogreške domaćeg braniča Schwaaba (21'), koji je nespretno reagirao na oštro ubačenu loptu unutar peterca pa je pospremio u vlastitu mrežu.

U drugom poluvremenu Mazraoui je dobio zasluženi crveni karton nakon što je neoprezno udario protivničkog igrača nogom u glavu.

Samo minutu kasnije, nakon centaršuta upravo zbog tog prekršaja na 1:1 je poravnao Luuk de Jong (58')

Snalažljivi Ajax, unatoč igraču manje znalački je došao do vodstva 2:1 i to s bijele točke, a siguran izvođač bio je Tadić (71').

Do kraja susreta, domaćini su se orijentirali na čuvanje svog gola i prijetili iz opasnih kontranapada kako bi zadržali vrijedna tri boda koja ih vraćaju u borbu za naslov.

Upravo iz jednog takvog, u zadnjim sekundama susreta, David Neres (90+6') je pobjegao te postigao pogodak za velika tri boda.