David Kirouac-USA TODAY Sports

Donna izgubila nakon maratonskog meča u Linzu

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 03.02.24. | 17:39

Kobna su po Osječanku bila dva tie-breaka

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u polufinalu WTA turnira u austrijskom Linzu od Ruskine Jekaterine Aleksandrove s 7-5, 6-7 (4), 6-7 (6) nakon čak tri sata i 10 minuta velike borbe.

Vekić (WTA-34.) je ostala bez finala turnira u Linzu nakon poraza od Aleksandrove, 21. igračice svijeta, koja je dobila dva seta u 13. igri i izjednačila na 2-2 u međusobnim dvobojima s Osječankom.

Donna je imala set i vodstvo od 3-2 i 4-3 uz "break", ali je Ruskinja oba puta napravila odmah "re-break" i dobila drugi set. U trećem setu je Donna dvaput nadoknađivala izgubljeni servis, a u tie-breaku vodila s 5-1, da bi potom izgubila pet poena zaredom. Vekić je spasila prvu meč-loptu kod 5-6, ali drugu kod 6-7 nije.

Aleksandrova u finalu čeka bolju iz dvoboja Ruskinje Potapove i Latvijke Ostapenko.

Vekić će u ponedjeljak napredovati za pet mjesta na WTA ljestvici.